22. 06. 2020 13:05 | CHARLOTTE/TASR

Pouličná párty v Charlotte sa zvrhla na násilie, hlásia dve obete a 14 zranených

Išlo o účastníkov pouličnej párty konajúcej sa pri príležitosti sviatku Juneteenth.

Streľba v Charlotte si vyžiadala dvoch mŕtvych a siedmich zranených.
Streľba v Charlotte si vyžiadala dvoch mŕtvych a siedmich zranených. Foto: Reprofoto: YouTube/CBS 17

K streľbe v americkom meste Charlotte, ktorá si vyžiadala dvoch mŕtvych a štrnástich zranených, došlo počas pouličnej párty na oslavu zrušenia otroctva v USA. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Strelné poranenia v Charlotte, najväčšom meste štátu Severná Karolína na východe USA, utrpelo celkovo deväť ľudí, z ktorých dvaja zomreli.

Bližšie okolnosti udalosti, ku ktorej došlo okolo polnoci z nedele na pondelok neboli bezprostredne známe, podľa polície však zrejme strieľalo niekoľko útočníkov. Nie je jasné, či už došlo k zatknutiu nejakých podozrivých.

 

Políciu na miesto privolal okoloidúci, ktorý hlásil zrazenie chodca. Na mieste boli v tom čase stovky ľudí. Išlo o účastníkov pouličnej párty konajúcej sa pri príležitosti sviatku Juneteenth, ktorý sa v USA slávi 19. júna ako spomienka na zrušenie otroctva v Spojených štátoch z roku 1865.

Krátko po príchode polície bolo vypálených niekoľko výstrelov, po ktorých sa dav rozutekal. Vyšetrovatelia nevedia, aký bol motív streľby, prípad však posudzujú ako vraždu, píše agentúra AFP.

Ďalších päť ľudí utrpelo zranenia, keď do nich počas úteku narazili prechádzajúce autá. Spojené štáty zažili v uplynulých týždňoch vlnu protestov a násilností, ktoré vyvolala smrť Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel počas policajného zásahu v Minneapolise.

Komentáre ( 0)