23. 06. 2020 15:30 | PRAHA/TASR

Tragická bilancia záplav v Česku: Veľká voda si vyžiadala už 8 obetí

Poslednou obeťou je vodák, ktorý zomrel v nemocnici.

Škody po povodni v českej obci Vápenný Podol.
Škody po povodni v českej obci Vápenný Podol. Foto: Profimedia.sk

Víkendové povodne, ktoré spôsobili problémy najmä na severovýchode Česka, si vyžiadali už najmenej osem obetí. V utorok totiž v nemocnici zomrel aj druhý z vodákov, ktorí sa v pondelok prevrátili na kanoe v Zlínskom kraji. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Dvaja muži spolu s ďalším párom v pondelok splavovali na kanoe rieku Vsetínská Bečva, v ktorej bolo po výdatných dažďoch oveľa viac vody ako zvyčajne. K nešťastiu došlo pri hrádzi v obci Hovězí v Zlínskom kraji.

Vodáci pre obavy o vlastnú bezpečnosť preniesli kanoe a späť nastúpili až pod hrádzou. Kanoe s dvoma mužmi sa však podľa policajnej hovorkyne potom znovu priblížilo k hrádzi a prúd vody ho vtiahol, v dôsledku čoho sa prevrhlo a muži sa začali topiť. Jedného z nich po vytiahnutí z vody ihneď oživovali. Druhý z nich, ktorého prúd unášal asi 2,5 kilometra, sa utopil v rieke. Jeho kamarát zahynul v utorok ráno v nemocnici.

Ďalší vodák zomrel v noci na utorok v Nemocnici u sv. Anny v Brne po tom, čo sa v piatok topil v obci Velká nad Veličkou v Juhomoravskom kraji.

Komentáre ( 0)