24. 06. 2020 11:57 | PRAHA/kc

Prípad, ktorý šokoval Česko: Josef utýral na smrť nevlastného syna († 2), dostal výnimočný trest

Sudca uviedol, že počas 40-ročnej kariéry sa s tak brutálnym týraním malého dieťaťa ešte nestretol.

Spomienka na utýraného Mareka.
Spomienka na utýraného Mareka. Foto: tn.cz

Prípad, ktorý šokoval Českú republiku, sa blíži ku koncu. Pražský súd udelil Josefovi Kučovi (21) za vraždu nevlastného syna výnimočný trest. Batoľa týral tak dlho, až kým nezomrelo.

Otčima pôvodne odsúdil Úsťanský krajský súd na 16-ročný trest za ťažké ublíženie na zdraví s následkom smrti, s tým ale nesúhlasila štátna zástupkyňa Kateřina Boudová, ktorá v odvolaní žiadala pre Kuču 20-ročný trest. Nakoniec dostal 22 rokov. Píše o tom portál Blesk.

Nový verdikt súdu je právoplatný, muž sa však ešte môže odvolať na Najvyššom súde. Z týrania obvinili aj matku nebohého Mareka († 2), v jej prípade zatiaľ rozhodnutie nepadlo.

Josef Kuča poľa súdu začal týrať chlapčeka vlani v januári, keď sa nasťahoval do bytu v meste Louny k jeho matke. Opakovane ho mal sprchovať v ľadovej vode, vystavoval ho kontaktu s horúcimi plochami, následkom čoho Marek utrpel popáleniny. Udieral ho dlaňou aj varechou, a to na otvorených ranách. Často mu dával facky. Rodičia podľa súdu schovávali dieťa pred sociálnymi pracovníkmi, lekárom aj rodinou.

Násilie sa podľa obžaloby stupňovalo. Nakoniec Kuča dieťa udrel tak silno, že mu poškodil mozog a miechu. Následne ho osprchoval studenou vodou, uložil do postieľky a Išiel spať.

Marek zomrel 16. februára medzi 03.00 a 5.00 hod. Muž sa k činu čiastočne priznal, odmietal však, že dieťa pálil a že ho zbil deň pred smrťou.

„Počas svojej 40-ročnej praxe som sa s takýmto týraním malého dieťaťa ešte nestretol, svedči o absolútnej neúcte k ľudskému životu a o určitom sadizme obžalovaného. Nie je jasné, čím si chlapček zaslúžil zo strany otčima takéto zaobchádzanie," povedal sudca.

Dostal 22 let let. Přijde vám to adekvátní?

Uverejnil používateľ Blesk.cz Streda 24. júna 2020

Komentáre ( 0)