24. 06. 2020 16:27 | KAPSKÉ MESTO/rd

VIDEO: Zábery, z ktorých behá mráz po chrbte. Partiu mužov prenasledoval žralok

Celý okamih sa cez dron podarilo zachytiť školákovi.

Záber z videa.
Záber z videa. Foto: Reprofoto: YouTube/Geo FUN

Chvíle hrôzy z Juhoafrickej republiky. Na leteckých záberoch vidno, ako pod skupinou surfistov a kajakárov plával obrovský žralok modrý. Píše Mirror.

Okamih sa stal v zátoke Plettenberg. Na videu vidno, ako šesť odvážlivcov čaká na vlnu. V tom sa k nim začne približovať žralok, ktorý mal odhadom viac ako tri metre.

Predátor sa nepozorovane medzi nimi pohybuje približne 25 sekúnd, až kým kajakár v zelenom kanoe nezazrie žraločiu plutvu. V tej chvíli všetkým dôjde, ako blízko sú k veľkému nebezpečenstvu.

Kajakár okamžite upozorní svojho kamaráta surfistu, ktorý je od žraloka doslova len kúsok. Keď sa zdá, že zviera sa chystá zaútočiť, muž začne plávať, aby sa od žraloka vzdialil.

Celý okamih sa cez dron podarilo zachytiť školákovi Zacharymu. Ten bol na pláži so svojim otcom. „Zvyčajne používam dron na zachytenie prírody. Keď som však videl, ako blízko je žralok surfistovi, povedal som otcovi, aby surfistov upozornil, nech idú z vody von," povedal.

Keď sa surfisti a kajakári vrátil na breh, Zachary im ukázal, čo sa mu podarilo zaznamenať. „Boli úplne v šoku," uzavrel.


Zdroj: YouTube/Geo FUN

Komentáre ( 0)