25. 06. 2020 16:39 | NEW YORK/TASR

Otca, ktorý v horúčavách zabudol v aute dvojičky (†1), sudca do väzenia neposlal

Marissa Rodriguezová svojmu manželovi od začiatku vyjadrovala podporu.

Juan Rodriguez so svojou rodinou.
Juan Rodriguez so svojou rodinou. Foto: reprofoto: YouTube/Eyewitness News ABC7NY

Američan Juan Rodriguez (40), ktorý v zaparkovanom rozhorúčenom aute zabudol svoje ročné dvojičky, nepôjde do väzenia. Súd v New Yorku ho potrestal ročnou podmienkou.

Muža pôvodne postavili pred súd pre neúmyselné zabitie, nakoniec s ním však sudca uzavrel dohodu o vine. Píše o tom portál New York Times.

Tragický prípad sa stal vlani v júli v newyorskom Bronxe. Vojnový veterán z Iraku zaviezol do škôlky štvorročného syna, na najmenšie deti vraj zabudol. Odišiel na kliniku, kde pomáhal ťažko chorým a hendikepovaným bývalým vojakom.

Do auta sa vrátil až na konci dňa, keď už bolo neskoro. Rodriguez po nájdení detí kričal a prosil okoloidúcich, aby volali na tiesňovú linku. Operátorke mal povedať, že "zabil svoje bábätká". Teploty v New Yorku sa v osudný piatok vyšplhali až na 37 stupňov Celzia.

Marissa Rodriguezová manželovi od začiatku vyjadrovala podporu. „Aj keď ma to bolí viac, než si ktokoľvek dokáže predstaviť, stále svojho manžela milujem. Je to dobrý človek aj otec a viem, že by nikdy zámerne neurobil nič, čo by ublížilo našim deťom. Nikdy sa s touto stratou nezmierim a viem, že on si túto chybu bude vyčítať do konca života," uviedla zronená matka.

Manželia, ktorí majú ďalšie tri deti, oznámili, že chcú spustiť kampaň, v ktorej budú vystríhať ostatných rodičov, aby sa už nikomu nestalo to, čo postihlo ich rodinu.

Pozrite si reportáž, ktorú sme o prípade odvysielali v júli 2019:

 

Komentáre ( 0)