26. 06. 2020 14:04 | LONDÝN/TASR

Tínedžera, ktorý zhodil chlapca z vyhliadky londýnskej galérie, odsúdili na doživotie

Sudkyňa uviedla, že Bravery podľa znaleckého posudku predstavuje pre verejnosť "vážnu a bezprostrednú" hrozbu.

Johnty Bravery.
Johnty Bravery. Foto: Profimedia.sk

Na doživotie s možnosťou prepustenia najskôr po 15 rokoch odsúdili v piatok britského tínedžera, ktorý vlani v auguste zhodil z vyhliadkovej plošiny londýnskej galérie Tate Modern šesťročného francúzskeho chlapca. Informovala o tom agentúra AFP.

Odsúdený Jonty Bravery (18) sa ešte v decembri priznal k pokusu o vraždu, za ktorý bol napokon aj odsúdený.

Vyhliadková plošina, z ktorej šesťročného francúzskeho chlapca zhodil, sa nachádza na desiatom poschodí Tate Modern. Malý Francúz, ktorý bol v Londýne na dovolenke spolu s rodinou, z nej dopadol na strechu na piatom poschodí múzea.

Utŕžil pritom život ohrozujúce zranenia - zlomeniny chrbtice, nôh a ruky i krvácanie do mozgu. Napriek tomu však prežil. Viac ako mesiac strávil v nemocníc v Británii, následne bol hospitalizovaný vo Francúzsku.

V súčasnosti je už v domácej starostlivosti, pričom je odkázaný na invalidný vozík a 100 príspevok na ošetrovné bude dostávať prinajmenšom do augusta 2022, informovala spravodajská stanica Sky News.

Braveryho právna zástupkyňa pred časom uviedla, že testy preukázali, že jej klient trpí autizmom, obsesívno-kompulzívnou poruchou a pravdepodobne aj poruchou osobnosti.
Sudkyňa Maura McGowanová v piatok uviedla, že Bravery podľa znaleckého posudku predstavuje pre verejnosť "vážnu a bezprostrednú" hrozbu a samotným autizmom sa jeho útok nevysvetľuje.