01. 07. 2020 13:06 | LONDÝN/jh

Tonyho (5) týrali rodičia a prišiel preto o nohy. Urobil úžasné gesto pre tých, čo ho zachránili

Vyzbieral vyše milión libier pre detskú nemocnicu v Londýne.

Tony Hudgell s adoptívnymi rodičmi
Tony Hudgell s adoptívnymi rodičmi Foto: Profimedia.sk

Život malého chlapca bol od narodenia veľkým utrpením. Jeho vlastný rodičia ho týrali a dôsledkom zneužívania prišiel v roku 2017 o obe nohy. Tie mu museli amputovať, no zachránili mu tak život.

Dnes je ale Tony (5) šťastný v novej rodine, chodí na protetických nohách a rozhodol sa spraviť niečo ušľachtilé. Vyzbieral vyše milión libier pre nemocnicu, kde mu tak veľmi pomohli.

Peniaze sa mu podarilo vyzbierať vďaka jeho výzve prejsť takmer 10 kilometrov za 30 dní za pomoci protetických nôh. Peniaze nechcel pre seba, ale pre detskú nemocnicu v Londýne. Jeho ušľachtilý nápad podporili tisícky ľudí, uviedol Daily Mail.

Tony Hudgell mal v pláne získať 500 libier, no nikdy by si nebol pomyslel, ako na jeho výzvu zareaguje verejnosť. Ľudia poslali celkom 1 073 121 libier za jeden mesiac.

„Je neuveriteľné, že ešte pred mesiacom Tony dokázal urobiť iba pár krokov na nových protetických nohách. Je to veľmi silný a odhodlaný chlapec a sme na neho veľmi pyšní," uviedol jeho adoptívny otec pán Hudgell.

„Chceli by sme všetkým tým, ktorí nášho syna podporili, z celého srdca poďakovať. Stále tomu nemôžeme uveriť, koľko peňazí sa podarilo vyzbierať," dodal.

Tony Hudgell vyzbieral peniaze pre nemocnicu
Tony Hudgell vyzbieral peniaze pre nemocnicu Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)