04. 07. 2020 16:53 | SEATTLE/tvnoviny.sk, ml

Hororový incident na videu: Auto to napálilo v plnej rýchlosti priamo do protestujúcich

Dve mladé ženy náraz vymrštil do vzduchu.

Komentár 2020-07-04 165633.png
Komentár 2020-07-04 165633.png

Auto vrazilo vo veľkej rýchlosti do dvoch demonštrujúcich žien v americkom meste Seattle, pričom jedna z nich je v ohrození života. Šokujúci incident zachytila bezpečnostná kamera. Zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy:

zdroj: Youtube/ On Demand News

Cesta Interstate 5 bola pre protesty uzatvorená, no biele auto sa zábranám vyhlo a podľa všetkého úmyselne vrazilo do ľudí. Z miesta činu ušlo, no polícia ho chytila a muža zadržala, informuje portál USA Today.

Život ohrozujúce zranenia utrpela 24-ročná žena zo Seattlu. Druhou obeťou útoku je 32-ročná žena z mesta Bellingham, ktorá má vážne zranenia.

Motív 27-ročného šoféra zatiaľ nie je známy. Podobne ani obvinenia, ktorým bude čeliť, no podľa kapitána miestnej polície ich bude hneď niekoľko.

Protesty v meste Seattle neutíchajú od 25. mája, kedy policajti v Minneapolise zabili Američana tmavej pleti Georga Floyda. Diaľnicu I5 protestujúci blokujú už 19 dní, viacerých v priebehu uplynulého týždňa aj zatkli.

„Dúfam, že po tejto tragédii protestujúci prehodnotia blokdu diaľnice, pretože nevieme garantovať ich bezpečnosť," vyhlásil kapitán Ron Mead.