08. 07. 2020 06:00 | NOVÝ ZÉLAND/tvnoviny.sk, lm

Dvojročného chlapčeka dohrýzol pes. Z líca mu visel kus mäsa

Matka uviedla, že Maxin zostal po útoku traumatizovaný a psov sa odvtedy bojí.

shutterstock_449407189.gif
shutterstock_449407189.gif

Hrôzostrašný zážitok. Iba dvojročného chlapčeka z mesta Christchurch na Novom Zélande uhryzol pes do tváre tak, že mu odhryzol kus líca. Diera v tvári mu odhalila zuby a chlapček musel podstúpiť operáciu, píše The Sun.

Útok sa stal v meste Hastings počas rodinnej oslavy. Chlapčeka v čase útoku strážili starí rodičia, no aj tak mu nedokázali zabrániť. Maxin sa bicykloval na príjazdovej ceste a v ruke držal párok, keď naňho staford menom Zeus zaútočil.

„Ľavá strana jeho tváre bola roztrhaná tak, že mu bolo vidieť zuby,“ opisuje chvíle hrôzy chlapcova matka Alana Trainor.

Maxina okamžite previezli do nemocnice Hawke’s Bay Hospital, odkiaľ ho letecky transportovali do nemocnice v meste Christchurch, kde podstúpil operáciu.

Maxin pred útokom psa:

Matka uviedla, že Maxin zostal po útoku traumatizovaný a psov sa odvtedy bojí. Navyše sa obáva, že jej syna budú pre jazvu na tvári šikanovať. Podľa všetkého bude musieť Maxin v budúcnosti podstúpiť ďalšie operácie.

Útok navyše v rodine vyvolal rozbroje. Alanin strýko Peter Trainor, ktorý je zároveň majiteľom psa, totiž odmieta prevziať zodpovednosť za útok. Alana od neho žiada, aby sa psa zbavil, už dokonca rozbehla aj petíciu za jeho utratenie.

„Chcem pre svojho malého chlapčeka len spravodlivosť. Nechcem, aby sa to stalo niekomu ďalšiemu. Nabudúce by to mohlo dopadnúť horšie,“ uviedla matka.

Majiteľ psa prisľúbil, že ho dá utratiť, napokon tak však neurobil a podľa najnovšej verzie tvrdí, že pes, ktorý na chlapca zaútočil, nebol jeho, ale túlavý. Úrady mu ho odobrať nemôžu, pretože nedokážu určiť, ktorý z jeho dvoch psov útočil. Teraz chcú vypočuť ďalších svedkov, aby zistili informácie o tom, ako sa útok odohral a ktorý pes Maxina uhryzol.

Fotografie Maxina po operácii nájdete TU.

Komentáre ( 0)