09. 07. 2020 06:00 | AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

Muža v aute napadol jedovatý had. Počas jazdy bojoval o život

Čím viac hýbal nohami, tým viac sa mu jedovatý had omotával okolo nich.

Jedovatý had.
Jedovatý had. Foto: reprofoto/Reuters

Zážitok, aký nechce zažiť nikto z nás. Austrálčana (27) napadla v jeho aute počas jazdy jedovatá pakobra východná. O tom, že sa nebezpečný plaz v jeho aute nachádza, pred jazdou vôbec netušil, informuje CNN.

Muž hada pod svojimi nohami spozoroval až na diaľnici. „Čím viac som hýbal nohami, tým viac sa mi omotával okolo nich,“ uviedol vystrašený muž, ktorý sa snažil nájsť vhodné miesto, aby mohol zastaviť. Počas toho použil bezpečnostný pás a nôž, ktorý mal v aute, aby hada zneškodnil.

Austrálčan ani nevedel, či ho dal stihol uhryznúť. Dupol na plyn a namieril si to do najbližšej nemocnice. Keď ho pre prekročenie povolenej rýchlosti zastavila policajná hliadka, muž im povedal o hadovi a zavolali záchranku.

 

Privolaní lekári zistili, že k uhryznutiu nedošlo, no muž bol v šoku. „Bolo to desivé, nikdy predtým som nebol taký šťastný, keď som videl policajné svetlá,“ uviedol neskôr muž.

Pakobra východná je extrémne jedovatý had, väčšinu úmrtí po uhryznutí hadom v Austrálii má na svedomí práve tento druh. Jeho jed má rýchly a fatálny účinok, môže spôsobiť ochrnutie a krvácanie do mozgu.

Komentáre ( 0)