08. 07. 2020 17:20 , článok bol aktualizovaný 08. 07. 2020 18:54 | LONDÝN/TASR

Nešťastie v Londýne: Do obytnej štvrte sa zrútil žeriav, v domoch uväznil ľudí

Posádky hasičov pracujú na vyslobodzovaní ľudí uviaznutých vo vnútri.

Do obytnej štvrte v Londýne sa zrútil žeriav.
Do obytnej štvrte v Londýne sa zrútil žeriav. Foto: reprofoto: YouTube/RT UK

Štyria ľudia údajne utrpeli zranenia, keď sa žeriav v stredu zrútil domy vo východnom Londýne a uväznil v troskách obyvateľov. Hasiči tam podnikajú "komplexnú záchrannú operáciu", informovala britská stanica Sky News.

Londýnsky protipožiarny zbor na Twitteri už skôr oznámil, že "pracuje na vyslobodzovaní ľudí uviaznutých vo vnútri". Dodal tiež: "Prosíme vás, vyhýbajte sa tejto oblasti."

"Dvadsať metrov vysoký žeriav sa zrútil na blok bytov vo výstavbe a na dva radové domy na ulici Compton Close vo štvrti Bow," uviedol zástupca komisára Graham Ellis.

"Naše miestne pátracie a záchranné posádky uskutočňujú komplexnú záchrannú operáciu, využívajú aj špeciálne zariadenie určené na prehľadávanie nehnuteľností. Je to operácia za účasti mnohých útvarov a zrejme to bude zdĺhavý incident," dodal Ellis.

Zatiaľ nie je jasné, či zachránenými ľuďmi sú osoby uviaznuté v domoch.

Fotografie zachytávajú hasičov s rebríkmi opretými o dom s preborenou strechou a zábery zo vzduchu zasa ukazujú spadnutý žeriav vtlačený do budovy, píše Sky News.


A crane just collapsed on a building site in east London - crashing through a neighbouring house. pic.twitter.com/tZHOgg3P0B

- Simon Cullen (Simon_Cullen) July 8, 2020

Komentáre ( 0)