09. 07. 2020 13:32 | PHOENIX/tvnoviny.sk, lm

Matka pred smrťou vyhodila z horiaceho domu dieťa, tesne nad zemou ho chytil ochrankár

Podľa svedkov žena v čase, keď svojho syna vyhodila z balkóna, horela.

Matka vyhodila z horiaceho domu svojho syna
Matka vyhodila z horiaceho domu svojho syna Foto: YouTube / MAN CASTING

Z horiaceho domu sa mu podarilo zachrániť trojročného chlapca. Svedkovia natočili moment, kedy zúfalá matka z balkóna horiaceho domu vyhodila svojho syna, ktorý dopadol priamo do náručia odvážneho záchrancu, píše MailOnline.

Dvadsaťosemročný muž menom Philip Blanks uviedol, že keď začul volanie o pomoc, pribehol k domu. Svoj čin opísal ako inštinktívny. „Nerozmýšľal som nad tým. Proste som reagoval,“ uviedol Blanks.

Muž, ktorý pracuje ako ochrankár, chytil do rúk len trojročného Jamesona, ktorého v zúfalstve a snahe zachrániť svojho syna, vyhodila z druhého poschodia matka Rachel Long (†30). Jej život sa bohužiaľ zachrániť nepodarilo.

Podľa svedkov žena v čase, keď svojho syna vyhodila z balkóna, horela, no namiesto toho, aby sama vyskočila a pokúsila sa zachrániť, vošla späť do horiaceho bytu po svoju osemročnú dcéru Roxanne, no viac už z neho nevyšla. Dievča údajne zachránil iný muž, ktorému sa podarilo vykopnúť dvere bytu.

„Skutočným hrdinom tohto príbehu je ona, pretože urobila tú najväčšiu obetu, aby zachránila svoje deti,“ uviedol Blanks.


Muž, ktorý počas vysokej školy hrával americký futbal, uviedol, že svoje skúsenosti zo športu zužitkoval aj pri záchrane malého Jamesona. „Urobil som, čo som mohol. Jeho hlava padla priamo do môjho náručia. Viem, ako chytať, naučil som sa to vo futbale. Takže za to vďačím práve futbalu,“ povedal. Muž v minulosti pracoval aj v námorníctve, vďaka ktorému podstúpil tréningy na záchranu ľudí.

Trojročného Jamesona a jeho osemročnú sestru spolu s ďalšou ženou previezli do nemocnice s popáleninami. K požiaru bolo privolaných približne sto hasičov. Príčina jeho vzniku zatiaľ nie je známa.

Ľudia pre rodinu zasiahnutú požiarom už založili aj finančnú zbierku, v ktorej sa podarilo doposiaľ vyzbierať viac ako 19-tisíc dolárov.
 

Komentáre ( 0)