11. 07. 2020 18:12 | VARŠAVA/TASR

Poľská polícia pátra po pume a jej majiteľovi, ktorí utiekli do lesa

Polícia obyvateľov oblasti varovala, že tento bývalý vojak, ktorý slúžil v Afganistane, môže mať okrem noža pri sebe ďalšie "nebezpečné predmety".

Zábery z akcie.
Zábery z akcie. Foto: reprofoto/ Wyborzcza.pl Poznań

Poľská polícia prehľadávala v sobotu les na juhu krajiny, v ktorom pátrala po pume a jej chovateľovi. Ten ušiel do lesa spolu so šelmou, aby zabránil jej umiestneniu do zoologickej záhrady, informovala agentúra DPA.

Mačkovitú šelmu choval nemenovaný muž nelegálne vo svojom dome v meste Ogrodzieniec ležiacom približne 47 kilometrov severozápadne od Katovíc.

V piatok za ním prišla polícia i ošetrovatelia, ktorí mu na základe súdneho príkazu chceli zviera odobrať a previezť ho do zoologickej záhrady v Poznani. Muž im to však nedovolil, pričom sa policajtom vyhrážal nožom a následne s pumou utiekol do lesa.

Kochani, chronologia zdarzeń : w styczniu tego roku Sąd Rejonowy w Zawierciu wydaje prawomocny wyrok przepadku...

Uverejnil používateľ Zoo Poznań Official Site Sobota 11. júla 2020

zdroj: Facebook/ Zoo Poznań Official Site

Podľa svedkov muž riaditeľke zoo povedal, že pumu vychoval, považuje ju za svoje dieťa a nikdy sa jej nevzdá.

Polícia obyvateľov oblasti varovala, že tento bývalý vojak, ktorý slúžil v Afganistane, môže mať okrem noža pri sebe ďalšie "nebezpečné predmety". Upozornila tiež, že nebezpečná by mohla byť aj samotná puma.

"Nie je to plyšová hračka!" povedala poľskej televíznej stanici TVN24 riaditeľka poznanskej zoo Ewa Zgrabczyňska.

Pracownicy poznańskiego zoo odnaleźli w piątek pumę, którą sąd odebrał weteranowi z Afganistanu. Gdy czekali na przyjazd policji, mężczyzna wyciągnął zwierzę z klatki i wymachiwał nożem. Nasi reporterzy znaleźli się w centrum dramatycznych wydarzeń. Więcej w naszej relacji: https://bit.ly/2ANzu9v

Uverejnil používateľ Wyborcza.pl Poznań Piatok 10. júla 2020

zdroj: Facebook/Wyborzcza.pl Poznań

Komentáre ( 0)