13. 07. 2020 15:00 | BRAZÍLIA/jh

Ďalšia kritika brazílskeho prezidenta: Bolsonara nakrútili vonku, aj keď má koronavírus

Bol obklopený viacerými ľuďmi, no mal na tvári rúško.

Brazílsky prezident vonku pred rezidenciou
Brazílsky prezident vonku pred rezidenciou Foto: TASR/AP

Brazília je momentálne najviac zasiahnutým štátom koronavírusom v Latinskej Amerike. Ochorenie COVID-19 dostal aj brazílsky prezident Jair Bolsonaro, ktorý si za svoje správanie vyslúžil poriadnu kritiku verejnosti.

Najskôr oznámil pred skupinou novinárov, že sa nakazil a všetci tak museli ísť do samoizolácie. Prezident sa totiž nachádzal v ich tesnej blízkosti a dokonca si stiahol z tváre rúško. Reportéri sa budú môcť vrátiť do práce až vtedy, keď budú mať negatívny test na koronavírus.

Aktuálne zábery na Bolsonara, ktoré zverejnila agentúra Reuters, opäť mnohých nahnevali. Pozitívne testovaný prezident sa nachádzal vonku pred prezidentskou rezidenciou so skupinou ľudí. Tentokrát mal na tvári rúško celý čas a dodržiaval odstup, ale aj tak si vyslúžil kritiku.

 

Napriek vývoju epidemiologickej situácie v Brazílii sa Bolsonaro neustále snaží epidémiu bagatelizovať, keď ju označuje za banálnu chrípku. Je aj proti odporúčaniam epidemiológov týkajúcim sa fyzických kontaktov ľudí i reštrikciám vo výrobe a podnikaní, ktoré považuje za príliš škodlivé pre ekonomiku.

Novým koronavírusom sa v Brazílii doteraz infikovalo viac ako 1,8 milióna ľudí a vyše 72 000 ich zomrelo na respiračné ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom.

Samotný Bolsonaro v stredu prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že sa má "veľmi dobre" a má len mierne symptómy ochorenia, čo pripísal užívaniu antimalarického preparátu hydroxychlorochín - zatiaľ netestovanému na liečbu COVID-19.

Komentáre ( 0)