16. 07. 2020 12:30 | USA/tvnoviny.sk

Nezmyselná prestrelka v USA: Obeťou je iba jednoročný chlapček

Polícia žiada o pomoc.

Prestrelka v New Yorku.
Prestrelka v New Yorku. Foto: reprofoto/ENEX

New Yorská polícia ponúka odmenu 10 000 dolárov osobe, ktorá im poskytne informácie o totožnosti osôb a bližším okolnostiam na zverejnenom videu. To zachytáva streľbu, pri ktorej zomrel iba ročný chlapec Davell Gardner a ďalší traja muži boli zranení.

Malý Gardner bol v sprievode troch mužov pred detským ihriskom Raymond Bush v Brooklyne. V tom sa tam objavilo šedé SUV neznámej značky, z ktorého vyšli muži a začali strieľať.

Chlapčeka strelili do brucha, 35-ročný muž bol postrelený do slabín, 36-ročného muža strelili do nohy a 27-ročnému chlapovi trafila guľka členok. Chlapček bol najprv prevezený do Interfaith Medical Center, odkiaľ ho previezli do nemocnice Maimonides Hospital. Zraneniam však podľahol a vyhlásili ho tam za mŕtveho.

Prečítajte si aj: Muž pred budovou Najvyššieho súdu v USA podpálil policajné auto

„Zobudiť sa ráno a dozvedieť sa, že v našich uliciach bol zastrelený iba ročný chlapček, je niečo strašné, bolestivé a neprijateľné," uviedol v pondelok starosta mesta Bill de Blasio.

„Ide o skutočných ľudí, ktorí sú obeťami nezmyselného strelného násilia," okomentoval na sociálnej sieti komisár detektívneho oddelenia Dermot Shea, píše CNN.

Dvaja z postrelených mužov majú už vyše dvanásť záznamov v trestnom registri, vrátane násilia spôsobeného zbraňami. Doposiaľ sa nepodarilo nikoho zatnúť a aj naďalej prebieha vyšetrovanie. Polícia preto žiada o pomoc s cieľom zabrániť nezmyselným zločinom a nevinným obetiam.

Záznam z prestrelky si môžete pozrieť tu:

 

Komentáre ( 0)