19. 07. 2020 16:25 | KÁBUL/TASR

Mladá žena sa pomstila. Zabila členov Talibanu, ktorí zastrelili jej rodičov

Spolu s bratom odišli z domu na bezpečné miesto.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Mladá žena zabila dvoch členov militantného hnutia Taliban po tom, čo skupina týchto bojovníkov zastrelila jej rodičov v západoafganskej provincii Ghór. V nedeľu o tom informovali miestni predstavitelia, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Malá skupina bojovníkov Talibanu vnikla do domu rodiny mladej ženy v okrese Tewara. Vyzvali jej otca, aby vyšiel von z domu, potom zastrelili jeho ženu aj ženinu matku.

Žena vzala z domu zbraň, začala strieľať do členov Talibanu a dvoch z nich zabila. Ďalší bojovník utrpel zranenia, uviedli predstavitelia okresu.

Jeden z militantov, ktorého zabila, bol agent tajnej služby z radov Talibanu, dodali predstavitelia. Po incidente sa miestni obyvatelia snažili žene pomôcť a militanti z oblasti ušli.

Mladá žena a jej brat vo veku tínedžera z domu už odišli a presťahovali sa na bezpečnejšie miesto, uviedli pre DPA obaja okresní predstavitelia.

Prípad sa stal po tom, čo Afganská nezávislá komisia pre ľudské práva (AIHRC) minulý týždeň vydala správu o civilných obetiach za posledných šesť mesiacov a uviedla v nej, že v krajine v roku 2020 zomrelo alebo utrpelo zranenia priemerne 16 ľudí denne.

Podľa tejto komisie bolo za prvú polovicu roka 2020 po celom Afganistane pri 880 bezpečnostných incidentoch zabitých 1213 civilistov a ďalších 1744 utrpelo zranenia.

Komentáre ( 0)