20. 07. 2020 12:53 | ŠAHDŽAHANPUR/kc

Tragédia v Indii: Na dom zaútočila svorka opíc, zahynula matka a jej štyri deti

Piatková tragédia bola posledným z dlhého radu incidentov zavinených premnoženými opicami, ktorých je v Indii okolo 50 miliónov.

Dom, v ktorom po útoku opíc zahynulo 5 ľudí.
Dom, v ktorom po útoku opíc zahynulo 5 ľudí. Foto: reprofoto: YouTube/ Sahsi India 18 News

V indickom meste Šahdžahanpur v štáte Uttarpradéš sa v piatok odohrala tragédia. Matku a jej štyri deti našli zavalené pod zrútenou stenou, ktorú zhodila húf opíc. Informoval o tom portál Times of India.

Miestne úrady uviedli, že ku kolapsu steny došlo, keď sa po nej opice začali štverať a lomcovať s ňou. Stalo sa to v noci, keď rodina spala na nádvorí. V oblasti totiž panovali extrémne vysoké teploty. Padajúce tehly zranili aj neupresnený počet ďalších členov rodiny. Polícia uviedla, že matka aj deti zomreli na mieste.

Yogi Adityanath, hlavný predstaviteľ štátu Uttarpradéš, prisľúbil rodine zasiahnute tragédiou finančnú pomoc 400-tisíc rupií (4600 eur).

Piatková tragédia bola posledným z dlhého radu incidentov zavinených premnoženými opicami, ktorých je v Indii okolo 50 miliónov.

Makaky rézus terorizujú aj hlavné mesto krajiny Naí Dillí. Vo veľký skupinách útočia na ľudí a kradnú im jedlo či mobilné telefóny. Nezriedka sa stáva, že preniknú do obydlí.


Komentáre ( 0)