20. 07. 2020 14:17 | ALMA-ATA/kc

Policajt sa zachoval ako hrdina z akčného filmu: Zločinca chytil po skoku z okna na 13. poschodí

Bakirov, ktorý je otcom šiestich detí, hovorí, že dolapenie páchateľa sa preňho stalo osobnou záležitosťou.

Kazašský policajt Bakytzhan Bakirov.
Kazašský policajt Bakytzhan Bakirov. Foto: policia.kz

Kazašského policajta oslavujú ako hrdinu po tom, čo riskoval život, aby chytil sexuálneho násilníka. Major Bakytzhan Bakirov (36) počas naháňačky v Alma-Ate vyskočil za páchateľom z 13. poschodia a napriek tomu, že si pri dopade zlomil členok, ešte bol schopný násilníka spacifikovať. Bakirov pred skokom podľa jeho slov na rozdiel od zločinca nevedel, že o dve poschodia nižšie sa nachádza terasa, na ktorú obaja dopadli. Píše o tom portál Russia Today.

Páchateľ, po ktorom polícia išla dlhší čas, bol práve na úteku po lúpeži v byte, v ktorom následne znásilnil 15-ročné dievča. Bakirov ho vypátral a v prevleku za inštalatéra zazvonil na dvere bytu, v ktorom sa nachádzal zločinec. Ten však vycítil, že niečo nie je v poriadku a dal sa na útek pričom vyskočil cez okno. Policajt ho prenasledoval a bez zaváhania skočil za ním. Napriek zranenej nohe sa mu podarilo ho zadržať a privolať posily.

„Jediné, na čo som myslel bolo, že ho musím chytiť. Teraz, keď sa na tým zamyslím, nechápem, prečo som skočil za ním. Vtedy som vôbec nemal strach," uviedol Bakirov v rozhovore pre oficiálnu stránku kazašskej polície.

Unáhlené rozhodnutie ho mohlo stáť život. O terase totiž nevedel a nebolo vylúčené, že páchateľ chcel skokom z okna spáchať samovraždu.

Bakirov, ktorý je otcom šiestich detí, hovorí, že dolapenie páchateľa sa preňho stalo osobnou záležitosťou. Za hrdinský čin ho ocenili medailou. V súčasnosti už má za sebou tri operácie zraneného členka a podľa doktorov by sa mal úplne zotaviť a byť schopný služby.

 

Komentáre ( 0)