22. 07. 2020 09:45 | NEBÍLOVY/kc

VIDEO: Výlet sa zmenil na drámu. Rodinu s deťmi napadol pes, otec ich chránil so zbraňou

Celý incident zachytila palubná kamera v aute, ktoré náhodou išlo okolo.

Rodinu napadol rozzúrený pes.
Rodinu napadol rozzúrený pes. Foto: reprofoto: YouTube/Krimi-Plzeň

Piatkový rodinný výlet sa v momente zmenil na nečakanú drámu. Martin, policajt v civile, musel použiť legálne držanú zbraň, aby odvrátil útok amerického stafordširského teriéra.

Incident sa odohral v českej obci Nebílovy v okrese Plzeň-juh. Rodina sa vybrala na miestny zámok a počas stúpania do kopca zrazu z kamenného múra zoskočil pes a snažil sa napadnúť fenku pudlíka Martinovej matky. Zatiaľ čo jeho manželka sa snažila dostať deti do bezpečia, Martin chránil mamu, ktorá pudlíka Rozárku zdvihla do náručia.

„Bol to okamih. Najskôr som chcel útočiaceho psa len odkopnúť, ale to sa nedalo. Potom mama padla k zemi a ten pes išiel po Rozárke, ktorú maminka držala v náručí. Musel som svoju rodinu ochrániť, tak som vytiahol svoju pištoľ, ale nechcel som psa rovno zabiť, pretože zvieratá milujem. Vystrelil som teda vedľa neho, aby som ho iba zastrašil, samozrejme som pri tom musel dávať pozor, kam výstrel pôjde, aby niekoho nezranil," opísal incident Martin (40) v rozhovore pre portál krimi-plzen.cz.

Hneď prvý výstrel našťastie staforda zahnal, takže Martin ďalej strieľať nemusel. Po upokojení situácie incident telefonicky ohlásil polícii.

Martinova matka utrpela iba drobné zranenia, odreniny a udrela si hlavu. Celý incident zachytila palubná kamera v aute, ktoré náhodou išlo okolo.


Komentáre ( 0)