26. 07. 2020 12:58 , článok bol aktualizovaný 26. 07. 2020 16:30 | BERLIN/TASR

Zadržali vodiča auta, ktorý v Berlíne narazil do ľudí. Dôvodom nehody má byť rýchla jazda

Z uvedených siedmich osôb sú tri vo vážnom stave.

Útok autom v Berlíne
Útok autom v Berlíne Foto: and into pedestrians. (P

Sedem ľudí utrpelo zranenia, keď v nedeľu ráno v západoberlínskej štvrti Charlottenburg vrazilo do davu ľudí auto. Informuje o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie berlínskych hasičov.

Z uvedených siedmich osôb sú tri vo vážnom stave. Jedného človeka, ktorý zostal pod vozidlom uviaznutý, museli aj oživovať, spresnili požiarnici.

Agentúra popoludní informovala, že polícia zadržala 24-ročného vodiča, ktorý do ľudí v raňajších hodinách narazil. Polícia vychádza z toho, že nešlo o úmyselný čin - muž v dôsledku vysokej rýchlosti stratil kontrolu nad vozidlom a pri odbáčaní vyšiel na chodník a narazil do skupiny ľudí. Vozidlo malo údajne estónsku poznávaciu značku.

Polícia nepredpokladá, že by tento incident mal politické či náboženské pozadie. "Doteraz nemáme žiadne dôkazy, že by išlo o útok," povedala policajná hovorkyňa.

Voči mužovi je vedené vyšetrovanie pre podozrenia z pokusu o zabitie a pre nebezpečný zásah do dopravy.

Denník Bild s odvolaním na očitých svedkov nehody napísal, že vodič auta pri zatýkaní opakovane kričal: "Je mi to ľúto. Je mi to ľúto."

Záchranné práce, na ktorých sa zúčastnilo približne 60 hasičov a dva vrtuľníky, si v mieste udalosti vyžiadali rozsiahle uzavretie cestnej premávky, približuje DPA.

V sobotu tento víkend zahynuli traja ľudia a ľahko sa zranilo malé dieťa, keď do obytného domu v nemeckom meste Wesel, spolková krajina Severné Porýnie-Vestfálsko, narazilo malé lietadlo.

Komentáre ( 0)