28. 07. 2020 11:35 | WEN-ČOU/kc

Dramatická záchrana: Chlapca (7) vtiahol prúd vody do jaskyne, hasiči sa k nemu museli prekopať

Starý otec celý čas držal chlapca za ruku, jaskyňa totiž bola zatopená a hrozilo, že sa utopí.

Chlapec uviazol v jaskyni.
Chlapec uviazol v jaskyni. Foto: wechat/Zheijang Fire brigade

Rodinný výlet sa takmer skončil tragédiou. Hasiči v čínskom meste Wen-čou mali plné ruky práce, keď zachraňovali chlapca, ktorého počas plávania v rieke Nanxi vtiahol prúd vody do malej jaskyne.

Spolu so svojím starým otcom si išli zaplávať, keď zrazu chlapec (7) zmizol pod hladinou vody. „Vnuk zrazu zmizol, bol som vystrašený na smrť," uviedol v rozhovore pre čínske médiá Lao Ye, starý otec chlapca.

Spolu s ďalšími ľuďmi, ktorí mu pribehli na pomoc, začali prehľadávať breh rieky a po niekoľkých minútach sa na nich usmialo šťastie. Z úzkeho otvoru trčala natiahnutá ruka strateného chlapca. Píše o tom portál Daily Mail.

Privolaní hasiči sa okamžite pustili do práce a opatrne začali kopať v blízkosti otvoru tak, aby dieťa nezasypali sutiny. Starý otec celý čas držala chlapca za ruku, jaskyňa totiž bola zatopená a hrozilo, že sa utopí. Hasičom dalo vyhĺbenie otvoru do kamenistej pôdy poriadne zabrať. Museli použiť aj sochor (pozn. redaktora ľudovo povedané páčidlo).

Po desiatich minútach sa im podarilo chlapca vyslobodiť. Hasiči uviedli, že mal obrovské šťastie, keď sa mu v stiesnených priestoroch podarilo nájsť dutinu iba o niečo väčšiu ako jeho hlava a mohol tak dýchať.

Okrem odrenín neutrpel žiadne vážnejšie zranenia. Malú jaskyňu pre istotu úplne zasypali, aby sa už niečo podobné nemohlo opakovať.