31. 07. 2020 12:11 | MOSKVA/kc

Zvrat v prípade ruských sestier, ktoré zabili otca tyrana: Príbuzní tvrdia, že si všetko vymysleli

V čase spáchania trestného činu - v júli roku 2018 - mali dievčatá 17, 18 a 19 rokov.

Maria a Angelina Chačaturjanové so svojími právnikmi.
Maria a Angelina Chačaturjanové so svojími právnikmi. Foto: Profimedia.sk

Tri ruské sestry, ktoré čelia obvineniu z vraždy svojho otca, si vraj vymysleli, že ich fyzicky týral a sexuálne zneužíval. Tvrdí to sestra a synovec zavraždeného muža. Píše o tom portál Daily Mail.

Maria, Angelina a Krestina Chačaturjanové mali podľa nich zosnovať plán vraždy otca Andreya Malachovova, ktorý mal v pláne emigrovať do Izraela.

„Vedeli, že keď sa ho zbavia, budú môcť žiť tak ako si prajú. Chceli ho vymazať zo svojho života," uviedla v rozhovore pre ruské médiá Naira Chačaturjanová, sestra zavraždeného.

Malachovov synovec Arsen Chačaturjan tvrdí, že obvinenia zo strany sestier voči otcovi sú výmysel. „Sexuálne násilie, týranie, nič z toho sa nestalo. Dievčatá sa dohodli, že ho zabijú, už pred nejakým časom," povedal bratranec obvinených sestier.

V čase spáchania trestného činu - v júli roku 2018 - mali dievčatá 17, 18 a 19 rokov.

Ako zbraň pri útoku na svojho otca použili nôž a kladivo, ktorými mu spôsobili smrteľné zranenia. Následne sa prihlásili na polícii a k činu sa priznali.

Vyšetrovatelia prokuratúre odporučili, aby dve staršie zo sestier obžalovala z vraždy spáchanej na základe predchádzajúceho sprisahania.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) dospel k záveru, že dve staršie sestry - Krestina a Angelina Chačaturjanové - v čase vraždy mohli rozpoznať charakter svojho konania.

„Prvú vec, ktorú mi povedala počas nášho prvého stretnutia bolo, že radšej chce byť vo väzení, ako žiť tak ako tomu bolo doteraz," uviedol Krestinin právnik Alexej Lipcer.

Sestry celý čas tvrdili, že ich otec roky zneužíval. Prokurátor na základe ich výpovedí zvažoval, že navrhne nižšie tresty.

Sestra zavraždeného Naira ale tvrdí, že dve zo sestier boli v čase vraždy ešte panny. Dokázať to podľa nej mali výsledky lekárskych testov, ktoré sú aj vo vyšetrovacom spise. Tretia sestra vraj mala priateľa, s ktorým sa tajne stretávala.

Arsen Chačaturjan tvrdí, že jeho sesternice si pre lepšiu dôveryhodnosť ich výpovedí samé spôsobili zranenia, tak aby to vyzeralo, že pochádzajú z bitky od otca.

Rozhodnutie prokuratúry obžalovať sestry z vraždy vyvolalo v Rusku veľké pobúrenie. Petíciu za zrušenie obžaloby podpísalo viac než 200-tisíc ľudí.

Komentáre ( 0)