31. 07. 2020 15:55 | POSTUPIM/kc

Hasiči nedokázali uhasiť elektromobil. Žena (†19) v ňom po náraze do stromu uhorela

K tragickej nehode došlo potom, čo sa mladá žena doma pohádala s otcom.

Žena po náraze do stromu uhorela v elektromobile.
Žena po náraze do stromu uhorela v elektromobile. Foto: Profimedia.sk

Rodinná hádka sa skončila tragédiou. Dopravná nehoda pri nemeckom meste Postupim opäť rozprúdila debatu o bezpečnosti elektromobilov. Po náraze do stromu v elektromobile, aj napriek relatívne rýchlemu zásahu hasičov, uhorelo iba 19-ročné dievča.

K tragickej nehode došlo potom, čo sa mladá žena doma pohádala s otcom. Ten mal ísť podľa svedkov za ňou a pokúsiť sa ju zastaviť. Žena však nezvládla riadenie a narazila priamo do stromu. Auto okamžite zachvátili plamene a dievča zomrelo priamo pred očami svojho otca.

„Bolo to strašné, otec celý čas plakal kričal, že je mu to ľúto," uviedol pre portál denníka Bild jeden zo svedkov.

Podľa hasičov bola záchrana mladej ženy nemožná, pretože dvere elektrického auta sa nedali otvoriť, a tak jediné, čo mohli robiť, bolo ochladzovať batérie v aute. Elektromobil sa im podarilo otvoriť, až keď bol požiar úplne uhasený.

Miestny hasičský zbor sa po nehode sťažoval, že nikto z jeho členov neabsolvoval školenie zamerané na nehody elektrických vozidiel.

Nehody s elektrickými vozidlami sú pre hasičov novou výzvou, zdôraznil Frank Kliem, viceprezident Združenia hasičov v Brandenbursku. Neexistujú žiadne špeciálne školiace kurzy o tom, ako riešiť požiare s takýmto druhom vozidiel.

Polícia okamžite zahájila vyšetrovanie možných príčin nehody, nikto zatiaľ nebol obvinený.

Komentáre ( 0)