31. 07. 2020 16:28 | KOZLANY/kc

Pneumatiky z horiaceho žeriava sa zmenili na zápalné bomby. Jedna zranila hasičov a vletela do domu

Požiar automobilového žeriava poškodil aj elektrické vedenie a hrozilo zranenie elektrickým prúdom.

Žeriavu pri požiari vybuchli pneumatiky a poškodili domy.
Žeriavu pri požiari vybuchli pneumatiky a poškodili domy. Foto: reprofoto: YouTube/Týdeník Policie

Požiar automobilového žeriava vo štvrtok vystrašil českú obec Kozlany. Najdramatickejšie chvíle prišli, keď obrovské teplo z plameňov spôsobilo výbuch pneumatík, ktoré sa rozleteli na všetky strany.

Letiace kusy zranili dvoch hasičov a poškodili domy v okolí. V jednom prípade dokonca horiaca pneumatika vletela priamo do obydlia, kde následne spôsobila ďalší požiar. Hasiči uviedli, že tlakové vlny pri explóziách boli také silné, že zrazili na zem chodcov. Píše o tom portál Novinky.cz.

Požiar automobilového žeriava poškodil aj elektrické vedenie a hrozilo zranenie elektrickým prúdom. Hasiči museli počkať, kým energetici vypnú elektrický prúd v obci, aby mohli začať účniine hasiť. Plamene dostali pod kontrolu po 40 minútach.

Požiar spôsobila technická závada. Výbuch penumatík rozbil okná na troch domoch. Jedna penumatika poškodila aj strechu na rodinnom dome, ďalšia vletela oknom do miestnosti a zapálila ju, tretia skončila v kríkoch a nespôsobila väčšie škody. Dvoch hasičov museli s ľahkými zraneniam do nemocnice a po ošetrení ich prepustili.Komentáre ( 0)