15. 08. 2020 07:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Obrovská tragédia: Dievča zomrelo po bežnom dentálnom zákroku

Tínedžerka pred zákrokom podstúpila celkovú anestéziu.

Obrovská tragédia. Dievča zomrelo po bežnom dentálnom zákroku
Obrovská tragédia. Dievča zomrelo po bežnom dentálnom zákroku Foto: YouTube / Daily News 24h

Zomrela po rutinnom dentálnom zákroku. Pätnásťročnej Denise Alexandre Stefanoaia z britského Watfordu mali vytrhnúť štyri zuby, aby jej neskôr mohli dať zubnú náhradu, no počas operácie nastali komplikácie, po ktorých o päť dní v nemocnici zomrela, píše Daily Mail.

Tínedžerka pred zákrokom podstúpila celkovú anestéziu. Počas operácie však pravdepodobne došlo k prerušeniu prívodu kyslíka, po ktorom dievča prestalo dýchať. Následne ju previezli do nemocnice, kde sa o ňu niekoľko dní starali na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Dievča, ktoré trpelo miernou astmou, obezitou a syndrómom spánkového apnoe, zomrelo o päť dní v nemocnici Great Ormond Street Hospital v Londýne na následky nedokrvenia mozgu.

Lekár, ktorý dievča operoval, pri výsluchu uviedol, že napriek rizikovým faktorom bol zákrok bez komplikácií. Neskôr si však všimol, že s pacientkou niečo nie je v poriadku. Bola modrá a z úst jej tiekla krv. Spolu s kolegyňou anestéziologičkou, ktorá bola tiež pri operácii, preto začali s oživovaním.

Lekári uviedli, že Alexa počas operácie zrejme zahryzla do hadičky, čím na chvíľu zastavila prívod kyslíka. To v kombinácii so silnou obezitou, ktorou dievča trpelo, spôsobilo, že Alexa okamžite zmodrela. „Všetky tieto faktory dokopy boli pre ňu veľmi riskantné,“ uviedol lekár, ktorý tvrdí, že by na postupe pred a počas zákroku nezmenil nič.

Rodina je zo straty Alexy zdrvená a dúfa, že sa čoskoro dozvie, čo presne sa počas operácie stalo. Vyšetrovanie však ešte nie je ukončené.

Komentáre ( 0)