18. 08. 2020 11:22 | NEW JERSEY/tvnoviny.sk, lm

Muž podľahol koronavírusu. O dva dni zomreli aj obaja jeho rodičia

Smutnú udalosť oznámil na tlačovej konferencii guvernér amerického štátu New Jersey Phil Murphy.

Muž podľahol koronavírusu. O dva dni zomreli aj obaja jeho rodičia
Muž podľahol koronavírusu. O dva dni zomreli aj obaja jeho rodičia Foto: YouTube/World Latest News

Osud sa s nimi kruto zahral. Manželia z amerického štátu New Jersey, ktorí boli zosobášení neuveriteľných šesťdesiatdva rokov, zomreli len pár hodín po sebe. O život ich pripravil koronavírus. Úmrtie je o to tragickejšie, že dva dni pred ich smrťou na následky ochorenia COVID-19 zomrel aj ich syn, píše CNN.

Smutnú udalosť oznámil na tlačovej konferencii guvernér štátu Phil Murphy. Päťdesiatjedenročný John Freda pracoval ako optik a zákernému vírusu podľahol ešte koncom apríla. O dva dni neskôr svoj boj s koronavírusom prehrali aj jeho rodičia Larry a Vicki.

„Tri ohromujúce a milujúce duše, ktoré choroba zobrala jednej rodine v rozpätí 48 hodín. Rodina Fredových zostane v našich myšlienkach a modlitbách,“ povedal Murphy.

John, ktorého guvernér opísal ako zábavného, hĺbavého, inteligentného milovníka písania a kreslenia, zomrel len mesiac pred svojimi narodeninami. Zanechal po sebe troch synov.

Jeho rodičia boli podľa Murphyho nerozluční. „Je v tom tragická lyrika, že odišli z tohto sveta v rovnaký deň, doslova pár hodín po sebe,“ dodal. Pár miloval šport a spevácke vystúpenia zborov. Okrem Johna mali ešte dvoch synov, Larryho a Alexa.

„Rodina Fredových je len jedna z tisícok ďalších, ktoré príliš dobre spoznali silu tohto vírusu,“ uviedol guvernér. „Pre nich a pre všetkých nás musíme robiť všetko, čo vieme, aby sme spomalili šírenie vírusu a zachránili životy,“ dodal s tým, že vyzval Američanov na disciplínu a dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

Komentáre ( 0)