27. 08. 2020 14:03 | DENECK/kc

Tragédia v Alpách: Češka sa pri pózovaní pošmykla a zrútila sa do priepasti hlbokej 150 metrov

V stredu museli horskí záchranári v rakúskych Alpách pomáhať aj 64-ročnému Slovákovi, ktorý sa zrútil do ľadovcovej trhliny.

Pohľad na rakúske Alpy z horského priechodu Solkpass.
Pohľad na rakúske Alpy z horského priechodu Solkpass. Foto: shutterstock/Vit Kovalcik

Mladá Češka zahynula v utorok počas túry v rakúskych Alpách. V momente, keď pózovala pre fotografujúceho priateľa sa nešťastne pošmykla a zrútila sa do 150 metrovej hĺbky. Nešťastie sa stalo v horách pri obci St. Nikolai na severe spolkovej krajiny Štajersko.

Žena sa spolu s partnerom (28) a dvomi psami vydala na túru cez jazero Kaltenbachsee smerom k vrchu Deneck, do plánovaného cieľa sa už však nedostali. Češka na mieste podľahla ťažkým zraneniam, ktoré utrpela pri páde. Jej telo museli v ťažkom teréne vyzdvihnúť s pomocou policajného vrtuľníka. Informoval o tom rakúsky portál Kronen Zeitung.

V stredu museli horskí záchranári v rakúskych Alpách pomáhať aj 64-ročnému Slovákovi, ktorý sa zrútil do ľadovcovej trhliny. Muž patril do desaťčlennej skupiny, ktorá predtým zdolala vrch Dachstein. Muž utrpěl tažké zranenie nohy, jeho známým sa ho ale z trhliny podarilo vyslobodiť.

Privolaný vrtulník nemohol pre silný vietor muže vyzdvihnúť, do údolia ho tak museli na nosítkách zniesť horskí záchranári. Vrtuľník ho následne transportoval do nemocnice v Schladmingu.

Komentáre ( 0)