02. 09. 2020 10:53 | MNÍCHOV/kc

Desivý incident v centre Mníchova: Muž vytrhol rodičom z rúk syna a vrhol sa s ním pod auto

Neskôr vysvitlo, že muža (35) krátko pred nepochopiteľným činom prepustili z psychiatrie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

V centre Mníchova sa v pondelok večer odohral šokujúci incident. Mladší muž zrazu chytil za ruku chlapca a vrhol sa s ním pod auto. Iba vďaka náhode a pohotovej reakcii vodičky auta sa to neskončilo tragicky. Informoval o tom portál týždenníka Focus.

Incident sa odohral v centre bavorskej metropoly na rohu ulíc Hochbrückenstraße a Im Tal. K rakúskej rodine s 11-ročným chlapcom pribehol neznámy muž, dieťa rodičom vytrhol z rúk a skočil s ním do cesty BMW, ktoré prechádzalo okolo nich.

V aute sedela 29-ročná žena z Mníchova, ktorá sa našťastie práve chystala odbočiť a aj preto spomalila. Zrážke s mužom a dieťaťom sa jej podarilo zabrániť na poslednú chvíľu. Svedkovia medzitým zavolali políciu. Na miesto prišlo niekoľko hliadok a páchateľa nakoniec chytili. Kládol však odpor a jedného policajta zranil.

Neskôr vysvitlo, že muža (35) krátko pred nepochopiteľným činom prepustili z psychiatrie. Koncom augusta mal vyčíňať v útulku pre bezdomovcov a napadol policajtov, ktorí sa ho snažili spacifikovať. Chlapcovi sa našťastie nič nestalo. Focus uviedol, že rodina pochádzajúca z okolia Salzburgu bola v Mníchove na výlete. 

Komentáre ( 0)