09. 09. 2020 13:04 | REDWOOD FALLS/kc

Aby prežil, pil vlastný pot a jedol hmyz. Muža zakliesneného pod stromom našli po sto hodinách

Keď Ceplecha dlhšie nedvíhal a neukázal sa v práci, rodina si začala robiť starosti.

Muža privalil strom, na pomoc čakal štyri dni.
Muža privalil strom, na pomoc čakal štyri dni. Foto: Redwood County Sheriffs Office

Prežil takmer nemožné. Muža z amerického štátu Minnesotta na pozemku za domom privalil strom, pod ktorým čakal na pomoc viac než 100 hodín. Jonathan Ceplecha (59) koncom augusta osekával stromy na záhrade v meste Redwood Falls, keď mu na nohy spadol masívny kmeňa dubu.

Pocítil obrovskú bolesť, obe končatiny mal okamžite zlomené. So stromom sa nedalo ani pohnúť, ešte horšie však bolo, že pri sebe nemal mobilný telefón. Keďže jeho dom sa nachádzal na samote pri lese, kričať o pomoc nemalo zmysel. Píše o tom portál New York Post.

Ceplecha v beznádejnej situácii nepanikáril a robil všetko preto, aby vydržal, až kým príde pomoc. Najväčším problémom bolo to, že nemal vodu. Šťastie sa naňho usmialo, keď prišiel dážď. Aby sa mohol napiť, musel si do úst žmýkať oblečenie, ktorá bola nasiaknuté zmesou potu a dažďovej vody. Jedol hmyz a rastliny na ktoré dočiahol.

Aby si mohol aspoň na pár hodín oddýchnuť, musel si v noci prikrývať hlavu oblečením, ktoré ho chránilo pred hmyzom.V psychicky aj fyzicky vyčerpávajúcej situácii sa snažil zachovať chladnú hlavu. Ako silno veriaci človek sa pravidelne modlil. Pri zmysloch ho udržalo aj sledovanie času v pravidelných intervaloch.

Keď Ceplecha dlhšie nedvíhal telefón a neukázal sa v práci, rodina si začala robiť starosti. Až po štyroch dňoch od nehody sa ho vybrala skontrolovať bývalá manželka. Našla ho ležať pod stromom a privolala pomoc. Záchranárom s hasičmi trvalo asi dve hodiny, kým sa im ho podarilo spod stromu vyslobodiť.

Vyčerpaného muža previezli do nemocnice kde sa momentálne zotavuje z komplikovaných zlomenín nôh.

Miestny Šerif Mark Farasyn bol ohromený, keď zistil, ako dlho bol Ceplecha pod stromom zakliesnený. „Prejavil obrovskú vôľu zostať nažive, ešte neprišiel jeho čas. Nepoznám veľa ľudí, ktorí by dokázali prekonať takúto ťažkú skúšku," poznamenal Farasyn v rozhovore pre portál NBC.

Ceplechu teraz čaká dlhé a finančne nákladné zotavovanie zo zranení. Keďže hrozí, že poistka nepokryje všetky náklady, rodina zorganizovala zbierku. Muž už absolvoval niekoľko operácií a vyzerá to tak, že by sa mal časom úplne zotaviť.

Komentáre ( 0)