17. 09. 2020 11:40 | ANCHORAGE/rd

VIDEO: Muž sa vydával za zubára, zákroky robil počas státia na hoverboarde. O jeho osude rozhodol súd

Muža obvinili aj z viacerých podvodov.

Muž počas zákroku, ktorý si následne užíval.
Muž počas zákroku, ktorý si následne užíval. Foto: reprofoto: YouTube/Inside Edition

Trest odňatia slobody na 12 rokov si vypočul šialený americký zubár Seth Lockhart. V minulosti sa totiž na internete objavilo video, na ktorom vidno, ako pacientke v narkóze trhal zub bez toho, aby mal patričné školenie a povolenie. Píše Metro.

Celý prípad vyznieva o to šokujúcejšie, že počas zákroku nestál na podlahe, ale na hoverboarde.

Lockharta v januári tohto roka okrem finančných podvodov obvinili aj zo 46 podvodov, keď pacientom vykonával zákroky, ktoré neboli potrebné a za ne si účtoval peniaze.

Jeho praktiky odhalila bývalá spolupracovníčka v roku 2017, zákroky taktiež nechal vykonávať aj svoju asistentku Shaunu Cranfordovú, ktorá taktiež nemala patričné vzdelanie.

„Nemala som o tom ani potuchy. Ak by som to vedela, rozhodne by som s tým nesúhlasila," uviedla na súde Veronica Wilhelmová, ktorá je na videu ako pacientka. Ďalší pacient sa sťažoval, že mu zubár bez jeho súhlasu vytrhol štyri zuby.

Ako odznelo na súde, dvojica fakturovala náklady za neoprávnené anestézie vo výške dvoch miliónov dolárov (takmer 1,7 mil. eur). V narkóze naviac mali držať pacientov dlhšie ako bolo potrebné.


Zdroj: YouTube/Inside Edition

Komentáre ( 0)