21. 09. 2020 08:40 | PRAHA/TASR

Český minister zdravotníctva to s koronavírusom vzdal. Ráno odstúpil z funcie

Premiér Andrej Babiš už má v rukách jeho rezignáciu.

Adam Vojtěch
Adam Vojtěch Foto: Profimedia

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch (ANO) nečakane odstúpil z funkcie. Oznámil to na mimoriadnej tlačovej konferencii. Premiér Andrej Babiš (ANO) už má v rukách jeho rezignáciu, uviedol portál tn.cz.

„Po dôkladnom zvážení aktuálnej situácie som sa rozhodol, že odstupujem z funkcie miníistra zdravotníctva. Pánu premiérovi som dal svoju rezignáciu," uviedol Vojtěch. „Chcem tým vytvoriť priestor k riešeniu epidémie koronavírusu, ktorá nás určite ešte nejaký čas bude sprevádzať," dodal.

Vojtěch si ponechá poslanecký mandát a ďalej sa bude venovať zdravotníctvu. „Prišiel som na ministerstvo zdravotníctva s cieľom presadiť systémové zmeny, no epidémia koronavírusu mi ich neumožňuje dokončiť," prezradil.

„Myslím si, že som pre zdravotníctvo pracoval na maximum. Snažil som sa skutočne urobiť všetko, aby sa české zdravotníctvo posunulo dopredu. Prácu ministra som vykonával srdcom a zo všetkých síl, samozrejme s mojimi kolegami na ministerstve. Za necelé tri roky sa podarila celá rada zmien, niektoré veci sú dokončené, iné naštartované," dodal Vojtěch.

Komentáre ( 0)