21. 09. 2020 12:15 | MEXIKO/jh

Dievčatko (7) prosilo lekárov, aby ho nechali zomrieť. Viac nevládze znášať týranie od rodičov

Nechcelo sa vrátiť domov natoľko, že by si radšej vybralo smrť.

Nemocnica Hospital de las Margaritas v meste Puebla
Nemocnica Hospital de las Margaritas v meste Puebla Foto: google

Lekári v mexickej nemocnici Hospital de las Margaritas v meste Puebla zachraňovali iba sedemročné dievčatko, ktoré prijali s početnými zraneniami. Mnohé z nich mali známky sexuálneho napadnutia.

Zúfalé dievča im povedalo, aby ho radšej nechali zomrieť, pretože už ďalej nevládze znášať týranie zo strany vlastných rodičov. Nechcelo sa vrátiť domov za žiadnu cenu, uviedol portál mirror.co.uk.

Yaz bola v kritickom stave, ale lekári ju zachránili. Doma ju dobili takmer na smrť. Mala vnútorné krvácanie, kolabovali jej pľúca, na chrbte jej našli popáleniny, ruky aj nohy mala plné drobných rán od ohorkov cigariet. Prípad okamžite nahlásili polícii.

Dievča priniesol do nemocnice sused, ktorý sa náhodne stal svedkom hroznej bitky. Rodičia Rafael N. a Alejandra N. sú už v rukách spravodlivosti. Obvili ich z týrania a opustenia dieťaťa. Polícia ďalej pátra po strýkovi dieťaťa, ktorý je obvinený zo sexuálneho útoku.

Podľa miestnych médií polícia vyšetruje v tejto rodine aj záhadné úmrtie iba trojročnej sestry zranenej Yaz. Zomrela v júni tohto roku a v správe o jej úmrtí sa písalo, že zahynula na náhodné zadusenie. Prípad obnovili krátko po tom, ako nemocnica nahlásila týranie malej Yaz.