05. 10. 2020 15:42 | ISTANBUL/jh

Traja kamaráti odišli do Turecka na bielenie zubov. Jeden zomrel a dvaja bojujú o život

Čo bolo príčinou tragédie zisťuje polícia.

Výlet kamarátov v Turecku sa skončil tragicky
Výlet kamarátov v Turecku sa skončil tragicky Foto: Daily Mail

Výlet troch kamarátov do Turecka sa skočil tragédiou. Muži zo Severného Írska odišli na víkend do prístavného mesta Marmaris. Chceli tu podstúpiť procedúru bielenia zubov. Jeden z mužov ale v sobotu zomrel, dvaja ležia v kritickom stave v nemocnici. Zatiaľ nie je jasné, čo bolo príčinou nešťastia, uviedol Daily Mail.

Declan Carson, Aaron Callaghan a Richard Molloy chceli ušetriť. Bielenie zubov nie je vo Veľkej Británii lacné, preto sa kamaráti rozhodli, že procedúru podstúpia v zahraničí. Vybrali si Turecko, kde chceli navyše stráviť pekný víkend. Z turistickej destinácie ale prišla šokujúca správa.

Richard Molloy (†33) zomrel, jeho kamaráti Carson a Callaghan sú v kóme a v nemocnici bojujú o život. Miestne médiá uviedli, že mužov našli v ich hotelovej izbe. Jeden z nich sa doplazil pre pomoc.

Čo sa v izbe stalo zatiaľ nie je jasné, prípad vyšetrujú kriminalisti. Médiá uviedli, že mužom mohla byť pred dentistickým zákrokom podaná neznáma látka. Nevylučuje sa ani možnosť, že muži sami požili nelegálne látky, ktoré s procedúrou nesúvisia. Vyšetrovatelia pátrajú po zubárovi, ktorý im mal bielenie zubov vykonať.

Turecko je vyhlásené svojím „zdravotníckym turizmom". Do krajiny prichádzajú ľudia z celého sveta, aby ušetrili na zubárskych zákrokoch. Obrovský dopyt po lacnejších procedúrach ale môžu zneužívať podvodníci alebo nedostatočne kvalifikovaní zdravotníci. Či išlo aj v tomto prípade o podobný scenár zisťuje polícia.

Komentáre ( 0)