07. 10. 2020 10:06 | MBITA/kc

VIDEO: Chlapec sa hral pri jazere, hroch ho odtiahol do vody a zabil

Hrochy majú v Afrike ročne na svedomí stovky obetí.

Hroch zabil chlapca.
Hroch zabil chlapca. Foto: YouTube/Mildred Mildred

Obyvatelia kenskej dediny Mbita na brehu Viktóriinho jazera sú v šoku, potom čo boli svedkami zúrivého útoku hrocha na malého chlapca. Bezmocní ľudia kričali a hádzali na zviera kamene, čím ho ale iba zahnali do hlbšej vody. Hroch nakoniec chlapca pustil, spôsobil mu však veľmi vážne zranenia, ktorým po pár minútach podľahol. Informoval o tom portál kenyans.co.ke.

Svedkovia uviedli, že dieťa sa pred útokom hralo v plytkej vode pri brehu jazera. Hrochy v tejto oblasti sú v posledných mesiacoch mimoriadne agresívne a počet útokov stúpa. Miestni rybári tvrdia, že najhoršie je to vo večerných hodinách.

Hrochy majú v Afrike ročne na svedomí stovky obetí. Sú to teritoriálne zvieratá, ktoré dokážu pod vodou na jeden nádych zostať až 5 minút. Ich útoky sú tak často veľmi nečakané. Ich hlavnou zbraňou sú obrovské zuby, ktoré môžu merať aj meter.

Na brehu Viktóriinho jazera hliadkujú strážnici, ktorí dohliadajú na to, aby sa tieto nebezpečné zvieratá nepribližovali k brehom. Je ich však málo a hrochy sú čoraz odvážnejšie.

 

Komentáre ( 0)