22. 10. 2020 06:00 | LONDÝN/jh

Najtučnejšieho muža Británie museli z bytu dostať cez okno žeriavom. Váži až 317 kíl

Stal sa závislým od aplikácií rýchleho občerstvenia.

Jason Holton.
Jason Holton.

Jason Holton má iba 30 rokov a v Británii mu prislúcha nelichotivé prvenstvo. Je najtučnejším mužom v krajine. Jeho váha sa vyšplhala až na 317 kilogramov, píše The Sun.

Brit z mesta Camberley sa stal závislým od aplikácií rýchleho občerstvenia. Nadmerná konzumácia nezdravých potravín ho priviedla do stavu, že svoj byt neopustil celých päť rokov.

Extrémna nadváha mu ale spôsobila vážne zhoršenie zdravotného stavu a museli ho previesť do nemocnice. Vyskytol sa ale vážny problém. Nezmestil sa cez vchodové dvere. Na pomoc musela prísť ťažká technika. Žeriavom ho transportovali cez okno do sanitky.


Jason dokázal za jeden deň prijať až 10-tisíc kalórií. V jeho dennom jedálničku nechýbali sladkosti, čipsy, sladké nápoje a samozrejme jedlá z rýchleho občerstvenia.

Mladý muž je samotár, žil so svojou matkou. Ako sa neskôr v nemocnici vyjadril, život vzdal a myslel si, že jeho srdce to nezvládne. Napokon si ale sám zavolal sanitku.

Pri jeho záchrane asistovalo 30 hasičov a statickí inžinieri. Jasona do nemocnice previezli špeciálnym záchranným vozidlom.

Najväčší problém mu spôsobujú lymfedémy, teda opuchy na nohách a slabinách. Vznikajú ako následok zlej funkcie lymfatického systému, pri ktorej dochádza k hromadeniu tekutiny v tkanive. Lekári tvrdia, že prišiel v hodine dvanástej.

Komentáre ( 0)