24. 10. 2020 09:51 | VARŠAVA/TASR

Prezident Duda mal pozitívny test na koronavírus

Najvyšší predstaviteľ poľského štátu sa však cíti dobre.

Poľský prezident Andrzej Duda máva svojim priaznivcom počas kampane v poľskom meste Serock.
Poľský prezident Andrzej Duda máva svojim priaznivcom počas kampane v poľskom meste Serock. Foto: TASR/AP/Czarek Sokolowski

Poľský prezident Andrzej Duda (48) mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus. Podľa agentúry DPA to v sobotu ráno na sociálnej sieti Twitter oznámil prezidentov hovorca Blažej Spychalski.

Najvyšší predstaviteľ poľského štátu sa však cíti dobre, dodal Spychalski. "Sme v stálom kontakte so zdravotníckymi službami," napísal na Twitteri hovorca bez uvedenia ďalších podrobností.

Poľská vláda oznámila v piatok sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu. Počínajúc touto sobotou je celé Poľsko tzv. červenou zónou a príslušné obmedzenia zahŕňajúce čiastočné uzavretie škôl či reštaurácií tak začínajú platiť na celom území krajiny.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Ministerstvo zdravotníctva takisto v piatok uviedlo, že za posledných 24 hodín potvrdili v krajine 13.632 nových prípadov nákazy, čo je najviac za jeden deň od začiatku pandémie.

Celkový počet prípadov infekcie vírusom SARS-CoV-2 dosiahol v Poľsku 228.318. Táto stredoeurópska krajina eviduje tiež 4172 úmrtí, z nich 153 za uplynulý deň.

Komentáre ( 0)