30. 10. 2020 12:37 | PARÍŽ/rd

VIDEO: Peklo pred lockdownom. Paríž pohltila stovky kilometrov dlhá zápcha

Preplnené boli aj reštaurácie.

Kolóna áut v Paríži.
Kolóna áut v Paríži. Foto: reprofoto/ENEX

Metropolu Francúzska Paríž, v súvislosti s celoštátnym lockdownom v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu, vo štvrtok (29.10.) večer doslova pohltila doprava.

Ako píše Ladbible, bulvár Sébastopol v centre mesta priam zaplavili tisíce áut. V dôsledku toho vznikla neuveriteľná, až 706-kilometrová kolóna, čo je nový rekord.

Miestni obyvatelia na sociálnych sieťach uviedli, že ľudia sa snažia opustiť mesto do polnoci, odkedy začnú platiť nové prísnejšia pravidlá.

„Autá sa hýbu veľmi pomaly všade, kam oko dohliadne. Vidno množstvo frustrovaných šoférov, ktorí neustále trúbia. Preplnené sú aj reštaurácie, všetci chcú jesť, akoby najmenej ďalší mesiac nemohli," napísal jeden z užívateľov na Twitteri.

Lockdown bude platiť najmenej do 1. decembra. Zatvárajú sa reštaurácie, bary i obchody, ktoré nie sú životne dôležité. Obmedzuje sa voľný pohyb medzi jednotlivými regiónmi. Väčšina škôl ale zatiaľ zostáva v krajine otvorená.

Každý, kto bude mimo svojho domu, by mal mať pri sebe dokument, ktorý ho k tomu oprávňuje.

Cesta do práce, k lekárovi, do školy alebo na nákupy potravín či liekov. Dovolený je pobyt na čerstvom vzduchu, ale maximálne na jednu hodinu. Ďalšie podrobnosti zverejnia vo štvrtok večer.