03. 11. 2020 11:06 | ISTANBUL/TASR, jh

Záchranári plakali od šťastia: Po štyroch dňoch od zemetrasenia vytiahli z trosiek živé dievčatko

Do sanitky ju preniesli za potlesku ďalších záchranárov a dobrovoľníkov.

Turkey Earthquake114393.jpg
Turkey Earthquake114393.jpg
Tureckým záchranárom sa podarilo z trosiek zrútenej budovy v pobrežnom meste Izmir na západe krajiny zachrániť štvorročné dievčatko. Stalo sa tak na štvrtý deň po silnom zemetrasení, ktoré zasiahlo Turecko a Grécko. Informáciu priniesli agentúry AP a AFP.

Dievčatko Aydu previezli do nemocnice. Jej záchrana vyčarovala mnohým úsmev na tvári, iní plakali od šťastia. Do sanitky ju preniesli za potlesku ďalších záchranárov a dobrovoľníkov.

Turkey Earthquake114379.jpg
Turkey Earthquake114379.jpg
 

Našli ju vďaka tomu, že jej krik začul jeden zo záchranárov. O pár hodín neskôr sa k nej dostali.

Ayda svojim záchrancom zakývala, povedala im, ako sa volá a že je v poriadku. „Usmievala sa, trpezlivo na nás čakala," prezradil dojatý záchranár Levant Onur. Aydu zrejme zachránilo to, že sa pri zemetrasení schovala pri práčku, ktorá nad ňou zadržala trosky budovy.

Zo záchrany vznikla dojímavá fotografia, ako ju jeden zo záchranárov pobozká na líce. „Sme svedkami zázraku po 91 hodinách od zemetrasenia," napísali ľudia na sociálnych sieťach.

Záchranné zložky našli medzitým v oblasti tretieho najväčšieho tureckého mesta ďalšie mŕtve telá a zemetrasenie si tak dosiaľ vyžiadalo 102 obetí.

Podľa geologickej služby Spojených štátov (USGS) dosiahlo zemetrasenie v Egejskom mori magnitúdu 7,0. Turecký úrad pre mimoriadne situácie uviedol, že zemetrasenie malo hypocentrum v Egejskom mori v hĺbke 16,5 kilometra a jeho magnitúda bola 6,6.


Komentáre ( 0)