20. 11. 2020 14:07 | BERLÍN/ENEX, TASR

Berlínska polícia vyšetruje vraždu s kanibalistickým motívom. Z tela obete zostali iba kosti

Podozrivý muž podľa polície „prejavil záujem konzumovať ľudské mäso".

Polícia v Berlíne vyšetruje prípad vraždy s možným kanibalistickým motívom.
Polícia v Berlíne vyšetruje prípad vraždy s možným kanibalistickým motívom. Foto: ENEX

Polícia v Berlíne vyšetruje prípad vraždy s možným kanibalistickým motívom. Vyšetrovanie spustil nález telesných pozostatkov muža († 44), ktoré našli na začiatku mesiaca v severnej časti mesta. Muž bol nezvestný dva mesiace, než objavili jeho kosti, informuje portál Sky News.

Podozrivým zo spáchania vraždy je Stefan R. 41-ročný učiteľ matematiky. K jeho bytu, ktorý sa nachádza neďaleko miesta nálezu tela, zaviedli policajtov pátracie psy. Muža zadržali pre podozrenie zo spáchania vraždy so sexuálnym motívom. Polícia preveruje aj možný kanibalizmus. Podozrivý muž vraj „prejavil záujem konzumovať ľudské mäso".

Svoje zvrátené chúťky podľa polície dával Stefan R. najavo v diskusiách na rôznych webových portáloch. Jeho údajná obeť, ktorú identifikovali ako Stefana T., naposledy pred smrťou videli ešte 5. septembra, keď o polnoci odišiel zo svojho bytu. Zmiznutie muža následne nahlásili spolubývajúci. Hovorca berlínskej prokuratúry Martin Steltner spresnil, že obaja aktéri boli Nemci a boli spolu v kontakte prostredníctvom sociálnych sietí.

To, či sa o kanibalizmus zaujímala i obeť, podľa Steltnera zatiaľ nie je jasné.

V Nemecku v roku 2006 odsúdili na doživotný trest Armina Meiwesa za vraždu po tom, čo zjedol muža, s ktorým sa zoznámil prostredníctvom internetu.

Nemecký Spolkový súdny dvor v Lipsku uložil v stredu trest doživotného väzenia po opätovnom preskúmaní prípadu bývalého policajta, usvedčeného zo zavraždenia a rozštvrtenia podnikateľa, s ktorým sa taktiež zoznámil na internetovom fóre.

 

Komentáre ( 0)