20. 11. 2020 13:50 | PRAHA/rd

VIDEO: Revízor sa na stanici pražského metra pobil s cestujúcou. Svedkyňa hovorí o brutalite

Incident podľa nej videlo množstvo ľudí, nikto však nijak nezasahoval a len sledoval scénu.

Dráma v pražskom metre.
Dráma v pražskom metre. Foto: Klára Šmídová

Cestujúcich v pražskom metre šokoval incident medzi dvojicou revízorov a mladou ženou, ktorý sa odohral v stredu (18.11.) krátko pred deviatou hodinou večer. Píše tn.nova.cz.

Ženu na stanici, podľa informácií svedkov, oslovili revízori pre kontrolu lístka. Konflikt však prerástol do bitky, pri ktorej skončila žena na zemi.

"Šla som z eskalátoru dole do metra a zahliadla som ženu s dvoma revízormi. Dohadovali sa. Zo začiatku som to neriešila a prestala sledovať, potom však vidím, ako žena leží na zemi a ako ju pritláča revízor," hovorí svedkyňa Klára.

To, čo incidentu malo predchádzať, sa dozvedela od ďalšieho svedka, staršieho muža. Žena vraj nemala zaplatený lístok.

"Prišlo mi to celkom brutálne, že ju len pre lístok museli pritlačiť na zem. Začala kričať, nech to nakrúcame, nech je to zdokumentované," dopĺňa svedkyňa udalosti Klára, ktorá sa údajne chcela vydať žene na pomoc, mal ju však zastaviť druhý z revízorov.

Incident podľa nej videlo množstvo ľudí, nikto však nijak nezasahoval a len sledoval scénu. "Potom prišlo metro, ktorým som musela odísť, ale doteraz si to vyčítam, že som tam nezostala a nepomohla jej. Prišlo mi to fakt brutálne," priznala.

Na žene vraj nič podozrivého nebolo a fyzicky na revízorov údajne nijako neútočila. Policajná hovorkyňa Violeta Siřišťová potvrdila, že na miesto privolali aj políciu. Ich zásah však už nebol potrebný.

„Keď prišla hliadka na miesto, všetci sa už upokojili. Revízorov a cestujúcu vypočuli a žena zaplatila pokutu," povedala Siřišťová. Pražský dopravný podnik, pod ktorý revízori spadajú, sa k incidentu nevyjadril.

 

Komentáre ( 0)