24. 11. 2020 06:00 | MOSKVA/jh

Pedofil uniesol malého chlapca (7). Polícia zverejnila, v akých podmienkach ho držal 52 dní

Chlapec bol väznený v podzemnom bunkri.

Pedofil uniesol v Rusku sedemročného chlapca
Pedofil uniesol v Rusku sedemročného chlapca Foto: Profimedia

Prípad, ktorý s napätím sledovalo celé Rusko. V malom mestečku Makarikha na východe krajiny v Kemerovskej oblasti uniesli iba 7-ročného chlapca, keď vystúpil zo školského autubusu. Začalo sa rozsiahle pátranie. Polícii asistovala armáda aj dobrovoľníci, ale bezúspešne. Začali sa objavovať informácie, že chlapec je už mŕtvy. Rodičia ale nestrácali nádej ani po 50 dňoch od zmiznutia. 

Chlapca uniesol 26-ročný pedofil Dmitry Kopylov, ktorý ho väznil v hrozných podmienkach v podzemnom bunkri. Polícia zverejnila zábery z tejto chladnej skrýše s nízkym stropom a holými stenami. Chlapec tam prežil celých 52 dní. Únosca, ktorý je obvinený zo sexuálneho zneužívania, je už vo väzbe a chlapec v bezpečí svojho domova.


Chlapca napokon vypátrali za pomoci Interpolu. Ako uviedol portál mirror.co.uk, obvinený sa chlapcom pochválil v rozhovoroch na dark webe. Ruské špeciálne sily museli preniknúť cez oceľové dvere, aby sa dostali do brlohu pedofila.

Chlapca oslobodili minulý týždeň. Po tom, čo ho dôkladne vyšetrili v nemocnici, sa mohol vrátiť späť k svojim rodičom. Prežil veľmi traumatizujúci zážitok a bude potrebovať psychologickú pomoc. „Bol veľmi šťastný, keď uvidel svoju mamu. Silno ju objal a pobozkal. Sme veľmi dojatí a šťastní, že sa to celé dobre skončilo," prezradil chlapcov otec. 

Miesto, kde pedofil držal sedemročného uneseného chlapca
Miesto, kde pedofil držal sedemročného uneseného chlapca Foto: Profimedia