24. 11. 2020 13:40 | WASHINGTON/jh

Tínedžera (19) postavili pred voľbu "zomrieť či žiť". Po vážnej nehode prišiel o polovicu tela

Pri práci ho rozdrvil štvortonový vysokozdvižný vozík.

Loren Schauers prišiel o polovicu tela
Loren Schauers prišiel o polovicu tela Foto: Profimedia

Americký tínedžer z Great Falls (štát Montana) prežil hrôzostrašnú nehodu, pri ktorej ho v práci rozdrvil vysokozdvižný vozík. Okamžite musel podstúpiť náročnú operáciu, pri ktorej mu lekári museli amputovať celú dolnú polovicu tela a jednu ruku. 

Loren Schauers (19) pracoval v septembri 2019 na rekonštrukcii mosta ako robotník. Keď šoféroval vozík, zrazu sa prepadol o 15 metrov a ocitol sa na zemi privalený ťažkým vozidlom. Celý čas bol pri vedomí a videl, ako mu stroj rozdrvil dolnú časť tela a prišiel o pravú ruku. 

Po prevoze do nemocnice urobil odvážne rozhodnutie, ktoré mu zachránilo život. Súhlasil so zákrokom, ktorý sa odborne nazýva hemikorporektómia. Je to spôsob amputácie panvových kostí (celého panvového pletenca) spolu s krížovou kosťou, pri ktorom sa zapezpečí vonkajšie riešenie vylučovacieho traktu. 

Lekári pripravovali Lorenovu rodinu a priateľku Sabie na najhoršie. Rozlúčili sa s ním v nemocnici celkovo šesťkrát. Tínedžer to ale zázrakom prežil. „Bola to voľba života alebo smrti. So Sabiou po mojom boku a s podporou celej rodiny to nakoniec nebolo zlé rozhodnutie," prezradil.

Loren strávil v nemocnici tri mesiace, potom nasledovali štyri týždne rehabilitácii a nakoniec bol konečne doma. Dnes si vie bez pomoci nastúpiť do svojho špeciálneho invalidného vozíka a naučil sa ovládať protetickú ruku, uviedol Daily Mail.

Loren chodil so Sabie pred nehodou 18 mesiacov. Ich vzťah vydržal aj túto veľmi náročnú skúšku. Tento rok sa zasnúbili a svadbu plánujú v deň ich výročia, 17. júla budúci rok.

Fotografie z ich spoločného života zverejňujú na sociálnej sieti Instagram. „Je šialené, čo sa nám stalo, ale Loren je stále taký, do akého som sa zamilovala. Nezmenil sa, je sám sebou a robí všetko pre to, aby bol samostatný a nezávislý. Som na neho veľmi pyšná," uviedla jeho snúbenica. 

Komentáre ( 0)