29. 11. 2020 07:30 | JAKUTSK/rd

Obrovské nešťastie. Matka prišla o život v horiacom dome, predtým z neho stihla vytiahnuť päť detí

Oheň vzplanul v noci počas toho, ako rodina spala.

Zhorený dom.
Zhorený dom. Foto: reprofoto: YouTube

Ruské médiá informujú o tragickom prípade, ktorý sa uplynulú stredu (25.11.) stal v meste Jakutsk nachádzajúcom sa na Ďalekom východe.

Pri požiari domu totiž prišla o život 31-ročná matka piatich detí, ktorá svoje ratolesti len tesne predtým stihla vytiahnuť z ničivého pekla.

Gulnaru Kostelnikovú zabil drevený trám, ktorý sa odtrhol od stropu zmietaného v plameňoch. Odvážna žena však stihla predtým zachrániť svojich potomkov, všetci sú mladší ako 14 rokov.

Oheň vzplanul v noci na štvrtok počas toho, ako rodina spala. Otec rodiny bol v tom čase v práci. Podľa vyjadrení hasičov sa rozšíril z kachlí v kuchyni.

Nebezpečenstvo ako prvý zistil najstarší syn (14), ktorý okamžite zalarmoval matku. Tá okamžite rozbila okno, cez ktoré vyskočil von syn. Následne mu cezeň podala štyroch jeho súrodencov.

Žiaľ, jej samotnej sa zachrániť nepodarilo. Jej bezvládne telo našli až hasiči. Jedno z detí, deväťročné dievča, skončilo na jednotke intenzívnej starostlivosti s popáleninami a otravou oxidom uhoľnatým. Jeho stav je mierny.

Ostatné deti, šesť a jednoroční chlapci a štvorročné dievča majú zranenia na tvári a končatinách. Presnú príčinu nešťastia už zisťuje polícia.

Komentáre ( 0)