01. 12. 2020 14:11 | VIEDEŇ/jh

Rakúsko odmietlo uzavrieť lyžiarske strediská. Nenechajú si diktovať od iných krajín

Ministerka turistiky uviedla, že im nikto nebude hovoriť, čo majú robiť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Niektoré krajiny EÚ ako Nemecko alebo Taliansko pred otvorením lyžiarskej sezóny vyhlásili, že pre epidemiologickú situáciu neotvoria strediská. Apelujú aj na ostatné krajiny, aby tak tiež urobili. Rakúska ministerka turistiky Elisabeth Köstingerová sa ale jasne ohradila voči tomuto návrhu, uviedla agentúra DPA.

„Určite si nenecháme diktovať inou krajinou, kedy máme niečo otvoriť," uviedla podľa portálu novinky.cz v rádiu Bayerischer Rundfunk. „Nikdy by sme nenavrhovali, kedy sa majú otvoriť napríklad kaderníctva či školy v Nemecku," dodala.

Podľa jej slov platí v Rakúsku prísny lockdown. Plán vlády je ale postupné uvoľňovanie, aby sa krajina krok za krokom naštartovala. Zdôraznila, že zimná turistika by sa nemala stať „obetným baránkom" pre koronavírus.

Návrhy na uzatvorenie lyžiarskych stredísk kritizujú aj Švajčiarske médiá. Malo by to veľký dopad na cestovný ruch v rakúskych aj švajčiarskych Alpách.

Predseda francúzskej Národnej asociácie starostov horských stredísk Jean-Luc Bloch zase uviedol, že v prípade zatvorenia stredísk bude v ohrození až 120-tisíc pracovných miest.

Komentáre ( 0)