02. 12. 2020 13:38 | VIEDEŇ/rd

Dovolenka v Česku jej zmenila život naruby. Žene (52) museli odstrániť časť lebky

Vzhľadom na traumatické poranenie mozgu a hromadiacim sa mokom v jeho dutine bola týždeň v kóme.

Andrea pred a po páde z okna.
Andrea pred a po páde z okna. Foto: gofundme.com

Minuloročná dovolenka v Česku jej zmenila život o 180 stupňov. Rakúšanka Andrea Goldová (52) počas nej spadla v noci z okna. Píše Heute.

Lekári sa už postupne zmierovali s tým, že žena pád zo sedemmetrovej výšky neprežije. Vzhľadom na traumatické poranenie mozgu a hromadiacim sa mokom v jeho dutine bola týždeň v kóme.

Okrem toho mala aj viacero zlomenín vrátane panvy, chrbtice, rebier a ruky. „Mysleli si, že to neprežijem. Lekári mi museli tvoriť doslova celé telo. Srdce a žalúdok boli v poriadku, avšak obličky a pečeň boli poškodené," opisuje Andrea.

Žena absolvovala štyri náročné operácie, počas ktorých jej museli otvoriť lebku, do ktorej jej umiestnili plastové kosti, ktoré chránia mozog.

Žiaľ, časť zničenej lebky jej museli odstrániť. Vzhľadom na množstvo poškodených svalov rok nemohla hýbať rukou.

Povolaním učiteľka Andrea sa vrátila aj k osudnej noci. „S priateľom sme boli na dobrej večeri. Keď som si však ľahla do postele, mala som veľmi zvláštny pocit, ani ho neviem opísať. V noci som sa zobudila a šla k oknu, aby som sa nadýchala čerstvého vzduchu. Asi som omdlela, precitla som až vo chvíli, keď som ležala na zemi a cítila, ako mi doslova praskajú kosti," opisuje hrozivé momenty.

Aj po roku od nešťastia Andrea stále pociťuje následky, ktoré ju možno budú sprevádzať do konca života.

Z tohto dôvodu sa jej dcéra rozhodla založiť verejnú zbierku na GoFundMe, z ktorej by mohla matke zaplatiť finančne náročné liečenie.

„Nemôžem ísť sama von, vidím dvojmo. O desiatej alebo o jedenástej už musím ležať, pretože mám bolesti a nemôžem rozprávať. Moje telo potrebuje na uzdravenie nesmierne veľa času," hovorí žena, ktorá sama vychovala dcéru a, ako povedala na záver, bude bojovať do posledných síl.

Komentáre ( 0)