Live
Sledujte NAŽIVO inauguráciu nového amerického prezidenta J. Bidena
Sledujte tu
02. 12. 2020 14:38 | LAGOS/TASR

Polícia odhalila "továreň na bábätká" v Nigérii. Mužov najímali na oplodnenie žien a deti predávali

Prevádzkovateľka centra je na úteku.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Polícia v Nigérii zachránila desať ľudí, vrátane štyroch detí, štyroch tehotných žien a dvoch ďalších žien, z ilegálneho pôrodníckeho zariadenia. V stredu to tlačovej agentúre AFP povedal policajný hovorca Abimbola Oyeyemi.

Policajti podnikli v utorok operáciu v takzvanej "továrni na bábätká" v oblasti Mowe v juhozápadnom nigérijskom štáte Ogun.

„Na základe tajnej informácie naši muži vtrhli do ilegálneho pôrodníckeho domova a zachránili desať ľudí, konkrétne štyri deti a šesť žien, z ktorých štyri sú tehotné," vyhlásil policajný hovorca.

Ženy polícii povedali, že majiteľ najímal mužov na ich oplodnenie a potom novorodencov predával na zisk.

"Továrne" sú obvykle malé ilegálne zariadenia predstavované ako súkromné lekárske kliniky, v ktorých sú ubytované tehotné ženy a ktoré ponúkajú ich novorodencov na predaj.

V niektorých prípadoch tam ženy zadržiavali proti ich vôli a znásilňovali ich, potom ich bábätká predávali na čiernom trhu. Oyeyemi informoval, že zatkli dvoch podozrivých, telesne postihnutého muža a dcéru majiteľa kliniky.

„Prevádzkovateľka centra je na úteku, ale posilňujeme snahu o jej zatknutie, aby sa potom postavila pred spravodlivosť," zdôraznil policajný hovorca. Dodal, že táto prevádzkovateľka bola už v minulosti zatknutá pre ten istý trestný čin.

„Po zatknutí začiatkom roka sa postavila pred súd za obchodovanie s ľuďmi, ale prepustili ju na kauciu a práve počas toho obdobia sa vrátila k svojej obvyklej činnosti," vysvetlil. Policajné zásahy proti ilegálnym pôrodníckym zariadeniam sú v Nigérii pomerne časté, predovšetkým na juhu.

Komentáre ( 0)