08. 12. 2020 20:56 | BERLÍN/TASR

Z bežcov hrdinovia. Dvaja muži v Nemecku v poslednej chvíli vytiahli z rieky dievča (6)

Krátko pred tým rodičia nahlásili zmiznutie svojho dieťaťa a svedkovia videli neznámeho muža odnášať preč dievča v pyžame.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Dvaja rekreační bežci v Nemecku zachránili šesťročné dievčatko pred utopením v rieke - krátko pred tým rodičia nahlásili zmiznutie svojho dieťaťa a svedkovia videli neznámeho muža odnášať preč dievča v pyžame. V utorok o tom informovala polícia vo východonemeckom meste Halle, kde sa prípad stal.

Polícia v oznámení tiež uviedla, že po mužovi intenzívne pátra. Zverejnila dva nakreslené portréty založené na opisoch svedkov, ktorí videli muža, ako v nedeľu ráno "nesie dievčatko v náručí" cez centrum mesta.

Prokuratúra otvorila vyšetrovanie a pre tlačovú agentúru DPA povedala, že má podozrenie zo spáchania "trestného činu".

Nemecký najčítanejší denník Bild napísal, že podľa presvedčenia polície došlo k únosu.
Rodičia dievčaťa "nie sú podozriví", spresnil pre Bild prokurátor Klaus Weichmann. Citovala ho aj tlačová agentúra AFP.

Rodičia, ktorí žijú v centre Halle, nahlásili zmiznutie dcéry z domu okolo 08.30 h. Muža spozorovalo niekoľko ľudí. Mal na sebe tmavý kabát a bol vo veku 20 až 40 rokov. Niesol dieťa ulicami niekoľko stoviek metrov, prešiel aj okolo trhoviska a smeroval k okraju rieky Sála.

Dievčatko malo na sebe sivo-béžové pyžamo a fialové ponožky.

Približne o 08.30 h počuli dvaja rekreační bežci krik o pomoc prichádzajúci z rieky a z chladnej vody vytiahli dievčatko, povedala pre Bild polícia.

Dieťa bolo prevezené do nemocnice, ale "za daných okolností sa mu darí dobre", uviedol pre DPA hovorca prokuratúry.