10. 12. 2020 06:45 | LONDÝN/TASR

Británia a EÚ do nedele rozhodnú o budúcnosti brexitových rokovaní

Medzi oboma stranami sú ešte stále veľmi veľké medzery a ešte stále nie je jasné, či sa ich dá prekonať, uviedol zdroj z Downing Street.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a britský premiér Boris Johnson.
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a britský premiér Boris Johnson. Foto: TASR/Olivier Hoslet, Pool via AP

Britský premiér Boris Johnson a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová sa v stredu dohodli, že do nedele rozhodnú, či sa oplatí pokračovať v rozhovoroch o brexite, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na Úrad britského premiéra na Downing Street.

Johnson a von der Leyenová podľa Downing Street absolvovali v stredu na pracovnej večeri v Bruseli diskusiu o významných prekážkach v rokovaniach. „Medzi oboma stranami sú ešte stále veľmi veľké medzery a ešte stále nie je jasné, či sa ich dá prekonať," uviedol zdroj z prostredia Downing Street.

Rozhovory majú pokračovať v najbližších dňoch. Johnson a predsedníčka EK sa dohodli, že do nedele prijmú pevné rozhodnutie o budúcnosti rozhovorov. Von der Leyenová na Twitteri napísala, že v súvislosti s nedoriešenými záležitosťami má každá zo strán odlišné stanovisko.

„Dohodli sme sa, že vyjednávacie tímy sa musia okamžite znovu zísť, aby tieto kľúčové záležitosti vyriešili," uviedla von der Leyenová a dodala, že rozhodnutie prijmú do konca víkendu.

Komentáre ( 0)