14. 12. 2020 06:08 | NEW YORK/TASR

Policajti v New Yorku zastrelili muža, ktorý spustil paľbu pred kostolom

Paľba spôsobila paniku.

Policajti odnášajú na nosidlách telo muža, ktorý spustil streľbu.
Policajti odnášajú na nosidlách telo muža, ktorý spustil streľbu. Foto: TASR/AP Photo/Ted Shaffrey

Policajti v americkom New Yorku v nedeľu smrteľne postrelili muža, ktorý spustil streľbu z dvoch poloautomatických zbraní pred tamojšou katedrálou, kde sa práve skončil predvianočný koncert. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

Muž začal strieľať na schodoch episkopálnej Katedrály sv. Jána v Manhattane popoludní po konci koncertu pred týmto chrámom. Dav niekoľko sto ľudí sa práve začal rozchádzať, keď paľba spôsobila paniku a ľudia sa snažili utiecť do bezpečia.

Traja policajti zaisťujúci bezpečnosť podujatia vystrelili na muža 15-krát a najmenej raz ho zasiahli do hlavy, oznámil šéf newyorskej polície Dermot Shea. Strelca v kritickom stave previezli do nemocnice a neskôr zomrel. Nikto ďalší zranenia neutrpel.

Totožnosť muža nezverejnili, podľa polície mal však dlhý záznam v registri trestov a okrem dvoch strelných zbraní mal pri sebe ruksak s benzínovým kanistrom, povrazom, drôtom, viacerými nožmi a Bibliou, uviedol Shea.

Svedkyňa pre AFP povedala, že muž stihol vypálil asi osem až desať výstrelov, pričom na nikoho nemieril, kričal však: "Strieľajte na mňa, zabite ma."

 

Komentáre ( 0)