15. 12. 2020 13:53 | CHVOJENEC/kc

Majiteľ českej farmy, na ktorej tiger zmrzačil ženu, už na stránke hladkanie šeliem neponúka

Majiteľa farmy majú už dlhšie v zuboch odporcovia súkromných chovov divokých zvierat. Pripomenuli, že mu v minulosti ušiel rys.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Chokniti Khongchum

Majiteľ tigra, ktorý v pondelok v českej obci Chvojenec vážne zranil ženu (66) sa po medializácii prípadu stal terčom kritiky. Odporcovia chovu divokých zvierat poukázali na fakt, že mu v minulosti ušla jedna mačkovitá šelma, ktorá sa dodnes pohybuje v českých lesoch. Lekári sa medzitým snažia zachrániť, čo žene zostalo z ruky. Píše o tom portál Blesk.

K tragickému incidentu došlo v pondelo popoludní v obci Chvojenec v Pardubickom kraji. Žena tam mala strčiť ruku do klietky s tigrom, ktorého chcela pohladkať. "Šesťdesiatšesťročná žena sa u svojho príbuzného pohybovala pri výbehu s tigrom a napriek tomu, že bola v minulosti niekoľkokrát upozornená, aby to nerobila, strčila ruku do klietky a tigra chcela pohladkať," opísala priebeh incidentu hovorkyňa krajskej polície Dity Holečková.

Privolaní záchranári s policajtmi našli v dome vážne zranenú ženu, ktorá následne skončila v nemocnici v Hradci Králové. Utrpela devastačné poranenia ruky a lekári už teraz vedia, že ruku nedokážu zachrániť. České médiá neskôr spresnili, že žena mala na farmu prísť aj so svojou neterou, ktorá tam mala ustajneného koňa.

Objekt, v ktorom tiger zaútočil na chovateľku.
Objekt, v ktorom tiger zaútočil na chovateľku. Foto: TV NOVA
 

Polícia teraz preveruje, či chovateľ šeliem neporušil zákon. V čase nešťastia na farme nebol. Majiteľ farmy síce tvrdil, že príbuznej hovoril, aby sa ku klietke sa tigrom nepribližovala, zároveň však na internetových stránkach ponúkal riadenú prehliadku s možnosťou pohladkať si rôzne mačkovité šelmy.

V ponuke boli dospelé pumy americké, karakalovia, servaly, levy, tigre, leopardi a tiež rysi. Po pondelňajšom incidente túto možnosť stiahli a ponúkajú už iba hladkanie mláďat týchto šeliem. Všetko však zatiaľ nasvedčuje tomu, že osudovú chybu urobila napadnutá žena.

Majiteľa farmy majú už dlhšie v zuboch odporcovia súkromných chovov divokých zvierat. Po medializácii včerajšieho útoku pripomenuli, že chovateľovi v minulosti ušiel rys, ktorého nedokázal odchytiť a dodnes sa pohybuje v českých lesoch, kde robí vrásky miestnym poľovníkom. V minulosti sa vraj aj približoval k ľuďom, pretože očakával potravu. V súčasnosti už je z neho dobrý lovec a ľuďom sa vyhýba.

Krajská veterinárna správa potvrdila, že chov v Chvojenci pravidelne kontroluje a doteraz nezaznamenala žiadne problémy.

Incidentu sa v reportáži venovala TV NOVA.

 

 

Komentáre ( 0)